Tootmine, hulgimüük, teenindus... Millist kasu Odoo erinevatele vertikaalidele pakub?

Tootmine, hulgimüük, teenindus... Millist kasu Odoo erinevatele vertikaalidele pakub?

Paljude ettevõtete jaoks on tarkvara valimisel tähtis tegur tegevusvaldkonna spetsiifilise funktsionaalsuse olemasolu. Paljud ettevõtted kurdavad, et nad pole efektiivsed, sest kulutavad palju aega sisestades sama infot erinevatesse süsteemidesse – spetsialistide programmidest abisüsteemidesse ja sealt majandustarkvarasse, et katta funktsionaalseid puudusi. 

Näiteks ehitusettevõte vajab enamasti standardseid mooduleid, nagu inimressursside haldus, tarneahela haldus, raamatupidamine. Aga samuti  ehituse tegevusalaga seotud spetsiifilisemaid funktsionaalsusi nagu näiteks allhankijate haldamine ja ehitusprojekti lepinguliste kohustuste haldamine. Trükikoda selliseid spetsiifilisi funktsionaalsusi nagu trükifailide trükkimiseks sobivuse automaatne kontroll, trükifailide muudatuste haldamine jne. Kuna ka paljud niisugused võimalused on Odoos kas juba standardsetes moodulites või arendajate kogukonna poolt loodud äppide näol olemas, võib ühtsesse integreeritud süsteemi üleminek hoida kokku tohutult aega ja ressursse. 

Toome välja mõned valdkonnad ja tüüpilisemad võidud, mis on kaasnenud Odoo kasutusele võtuga. Toome välja ka mõned moodulid, mida sektori ettevõtted lisaks üldistele (Finantside- ja raamatupidamise moodul, Personal, Müük) reeglina kasutavad. 


Teenindus

Teenindusettevõtete, näiteks torulukkseppade, elektrikute ja tehnikutega seotud ettevõtted saavad reeglina ERP-ist enim kasu läbi parema projekti- ja töökoha tasuvuse, parema materjalide ja tööjõu rakendamise ning tõhusa ajakava- ja ressursside kavandamise. Tellimuste sujuvuse tagamiseks võib selliste ettevõtete puhul olla ka varude teadmine väga oluline.


Field Service moodulAjalogimise rakendus (Timesheets)


Hulgimüük 

Hulgimüügiga tegelevate ettevõtete jaoks sõltub maksimaalse kasumi teenimine laovarude optimaalsest opereerimisest. Maksimaalne laoseis võib kaasa tuua kauba vananemise või liigsed varud, liiga väike varu võib aga põhjustada tellimuste täitmata jätmise ja klientide kadumise. Reaalajas laoseis annab teabe, mis võimaldab optimeerida ostutsüklit ja laoseisu.

 

ERPi kasutamine dokumentide ja varude haldamiseks vähendab ka inimlike vigade tekkimise võimalust. Erinevalt Exceli tabelist, mida saab muuta ja salvestada, tuvastab ERP tarkvara kehtetu kirje ja märgistab probleemi enne, kui selle saab süsteemi salvestada.

 

Tutvu Odoo moodulitega:


Ladu (Inventory)Ostujuhtimine (Purchase)

 


Tootmine

Tootmisettevõtte jaoks aitab ERP protsesse täiustada, laoseisu kontrollida, kauba maksumust hinnata, ostmist ja tootmist planeerida.

Sageli ka põhivara paremini kasutada, mis aitab veelgi vähendada muutuvaid tootmiskulusid.

 

Peamised eelised: Saate- ja tarneaegade lühendamine, õigeaegne kohale toimetamine, väiksemad tootmiskulud, parem ressursikasutus, tõhusam laohaldus, seotud kapitali vähendamine ilma tootmispiiranguteta.


Loe lisaks:

Odoo tootmismoodul ja laohaldus

Miks valivad tootmisettevõtted üha enam Odoo MRP ja äritarkvara?

 

Tutvu Odoo moodulitega:  


Tootmine (Manufacturing)


 

Ladu (Inventory)Ostujuhtimine (Purchase)

 


Professionaalsed teenused

Advokaadid, arhitektid, konsultandid, turundusagentuurid jms professionaalsed teenusepakkujad jälgivad täpselt erinevatele klientidele ja projektidele panustatud aega. Arveldustundide võimalikult lihtne ja läbipaistev jälgimine ning lihtsad dokumendihalduse süsteemid aitavad säilitada ja suurendada ettevõtte kasumit.

 

Loe lisaks:


Kanban tiimitöö tööriistana ja kasutusviisid Odoos
Mis teeb Odoost eristuva müügi- ja kliendihaldustarkvara?

Tutvu Odoo moodulitega:


Field Service moodulProjektid (Projects)Dokumendihaldus (Documents)

 

 

Mittetulundusühingud

Kasumi puudumise eesmärk ei tähenda, et mittetulundusühingud peaks või saaks investeeringu tasuvuse arvutamise vahele jätma.  

Sageli on ka mittetulundusühingute tegevuskulud ja projektid ja muud aspektid seotud keerulise aruandlusega, mille käsitsi tegemine nõuab lisaks palju ressursse, aega ja vaeva.

Suure aruandluskoormusega ühingute jaoks on ERPi suurim eelis administratiivsete tegevuste alt vabanenud aeg, mille saab eraldada sisulistele kasulikele tegevustele.

 

Tutvu Odoo moodulitega:


Dokumendihaldus (Documents)  Projektid (Projects)

 

Kõikide Odoo põhimoodulitega saad tutvuda  Odoo.com veebilehel (menüüpunkt Apps).

Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. lVzRMWZOiTvsGkYd 6. jaanuar 2021
  oStmdsujEX
 2. wkAQYWHXDjL 6. jaanuar 2021
  zFqohrLQyAu

Viimati meie blogis

 1. Miks keegi ei taha saada maailmas enim kasutatud äritarkvara Odoo arendajaks?

  Odoost on saanud  enim kasutatav äritarkvara maailmas, millel on 7 miljonit kasutajat. Paar kuud tagasi sai tarkvara arendavast Belgia ettevõttest ükssarvik. Ettevõtte väärtus kerkis €2 miljardile. Miks siis keegi ei taha saada Odoo arendajaks?

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  8. september 2021
 2. Timmitud tootmine ehk LEAN manufacturing Odooga

  LEAN Manufacturing ja LEAN Production põhimõtteid järgitakse tootmisettevõtetes üha enam. Timmitud ehk kulusäästlik tootmine võimaldab toota kaks kuni kolm korda väiksemate ressurssidega kui tavapärase tootmisviisi puhul. See tähendab, et vaja on kas vähem töötajaid, vähem seadmeid, vähem ruumi või vähem aega. Kuidas aitab ERP kulusäästlikult toota ja kuidas LEAN põhimõtteid Odoo abil rakendada? Selles artiklis anname põhjaliku ja visuaalse sissevaate Odoo võimalustesse. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  7. september 2021
 3. LEAN tootmine ja ERP – kuidas need kokku sobivad? 2

  Tööstus 4.0 on tark tehas, kus tootmisüksused ja logistikasüsteemid suhtlevad suures osas autonoomselt ehk ilma inimese sekkumiseta. Et sellist küpsusastet saavutada, ei piisa vaid tootmise robotiseerimisest ja automatiseerimisest. Maksimaalse efektiivsuse ja digitaliseerituse saavutamiseks tuleb timmida kogu tarneahelat ning lisaks tootmisele kaasata laod, müük, ost, planeerimine jne. Kuidas seda saavutada? 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  31. august 2021
 4. Mis on GAP analüüs? 10

  ERPi juurutamine nõuab korralikku planeerimist. Et ERP saaks rakendatud vastavalt ärinõuetele ja ettevõtte protsessidele, algab iga meie juurutus- ja arendusprojekt GAP analüüsiga. Kuna Odoo on avatud lähtekoodiga tarkvara, saab seda nii tänu süsteemi sisse ehitatud paindlikkusele kui ka lisa-arendustega kohandada ja täiustada.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  14. juuni 2021
 5. Odoo POS - terviklik kassasüsteem 16

  Odoo POS ehk Point of Sales on kassasüsteemi terviklahendus igas suuruses ettevõtetele. Lisaks jae- ja hulgikaubandusele kasutatakse tarkvara ka näiteks restoranides ja kohvikutes, spaades, salongides, apteekides, spordiklubides, kliinikutes, autopesulates jms. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  17. mai 2021

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: