Teenuse osutamine kliendi juures- protsess Odoos päringust arve esitamiseni

Teenuse osutamine kliendi juures- protsess Odoos päringust arve esitamiseni

Odoo Field Service Management moodul on mõeldud eelkõige kliendi asukohas teenuseid pakkuvatele ettevõtetele. N: Kardinate või köögimööbli paigaldus, mööbli kokkupanek, torulukksepatööd, kodutehnika vms parandamine. 

Et osutada teenuseid, on vaja koostada pakkumisi, hallata töötajate kalendreid ja planeerida neile kohtumisi, edastada töötajatele ülesandeid, planeerida töid vastavalt kliendi asukohale, mõõta teenuse osutamisele kulunud aega, müüa tooteid ja esitada teenuse osutamise eest arveid.

Odooga on võimalik sujuvalt ära katta kõik niisuguse äri protsessid.

Mooduli peamenüü annab ülevaate kõigist ülesannetest. 


Iga töötaja saab loomulikult välja filtreerida talle vastavaks päevaks määratud ülesanded.

Kõigepealt lood uue ülesande (Create a new task), annad ülesandele nime, seod selle kliendiga (kui on uus, siis saab selle kohe luua), kirjeldusse saab märkida kliendi erisoovid ja ülesande kõige tähtsama info.


Odoo aitab hõlpsalt leida ja planeerida ülesandele vastava vaba spetsialisti. Topelt-broneeringu korral annab süsteem sellest kohe teada.

Samuti saab ülesande siduda projektiga. Kui näiteks ühe teenuse osutamine nõuab erinevate spetsialistide panust. Projektimoodulist saab jälgida kogu projekti progressi.


Samuti on töötajal võimalus lisada teenusele tooteid, näiteks kulunud materjale või varuosasid.
Kui tooted on süsteemi sisestatud, siis käib see ühe või kahe klikiga. Kõik tooted saab sisestada Configurations menüüst

Odoo loob automaatselt müügimoodulis (Sales) tellimuse


Kui kasutate lisaks müügimoodulit ja loote uue ülesande, siis loob Odoo automaatselt müügimoodulisse hinnapakkumise. Kui ülesanne märgitakse tehtuks (Completed), siis on pakkumine kinnitatud ja sellest saab müügitellimus. Töötaja poolt mõõdetud aeg ja ülesande täitmisele kulunud tooted lisatakse eraldi ridadel müügitellimusele.


Edasi on võimalus luua arve ja teha seda kas ülesande juurest või müügitellimuse juurest. Arve koostab Odoo automaatselt ja selle saab samast keskkonnast saata otse pdf-ina kliendile.
Deposiit salvestub loomulikult automaatselt.Kliendi arveAjamõõtmine

Field Service mooduliga tuleb kaasa integreeritud aja mõõtmise funktsionaalsus.
Kui töötaja läheb kliendi juurde ja alustab tööga, saab ta näiteks panna käima stopperi aja mõõtmiseks, vajadusel loomulikult ka pausile ja stop nupule vajutada. Iga mõõdetud ajaühiku juurde saab märkida ka kirjelduse, mida selle jooksul tehti.
Ajasisestused salvestuvad automaatselt ülesande juurde ja kui ülesanne on seotu projektiga, siis sealt juba paralleelselt ka projekti vaatesse.
Mitme erineva projekti planeerimine

Projekte aitab planeerida Projekti mooduli Planning funktsionaalsus.
Gantti vaates saab asju ka hõlpsalt lohistades ümber planeerida.

Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. fKLiQlFWGtrsnP 6. jaanuar 2021
  tajsEMwLxz
 2. PzVFTqGRbEIiWhAk 6. jaanuar 2021
  XRYsbBUkunao
 3. mBeiEwJYt 21. jaanuar 2021
  DKsidbJjmFeYALuc
 4. dhlyHFJWDIr 21. jaanuar 2021
  CwIhLfiQKSTmWOp
 5. JdkBUnTftIaNXmQ 4. veebruar 2021
  XTsLYVitNnhQMg
 6. SFtcrghiBzRj 4. veebruar 2021
  snbxXqNRtZJYi
 7. DMHgUIawZmuPsq 17. veebruar 2021
  KRmVebak
 8. HcjkyzEnsYNpmZXd 17. veebruar 2021
  FIYJxsQTmtUdCzeg
 9. AelWJGSHcFz 26. märts 2021
  TclXeNAjgqsER
 10. UZmNqScYupAePfHX 26. märts 2021
  yQsGvKacP
 11. mGwrKcLYaTXDC 6. aprill 2021
  ETVjGudKca
 12. uZUlBMkorWQIGm 6. aprill 2021
  jOyNBhqcRzGMfPtI
 13. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 14. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 15. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 16. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 17. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555

Viimati meie blogis

 1. Kuidas valida tootmistarkvara keskmise suurusega ettevõttele? 18

  Uued tootmistehnikad ja ärimudelid ning muutlikud turud seavad tootmisettevõtetele aina suuremaid nõudmisi, mille täitmine ja haldamine ilma hea tarkvarata muutub üha keerulisemaks.  

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  17. november 2021
 2. Andmeanalüüs ja Business Intelligence Odooga – reaalajas raportid ja ülevaated mõne klõpsuga 20

  Odoosse sisse ehitatud andmeanalüüsi ja Business Intelligence’i funktsionaalsuste abil saab mõne klikiga luua võtmenäitajaid koondavaid töölaudu ja reaalajalistel andmetel põhinevaid raporteid. Visualiseeritud andmed annavad kiire ülevaate, kuidas äril või osakonnal läheb. Samuti näitavad äriandmetel põhinevad diagrammid ja graafikud võimalusi kulude kokkuhoiuks, äri laiendamiseks, tõhusamaks turunduseks jne. Teisisõnu paremateks äriotsusteks, mis aitavad saavutada konkurentsieeliseid.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  25. oktoober 2021
 3. Miks keegi ei taha saada maailmas enim kasutatud äritarkvara Odoo arendajaks? 24

  Odoost on saanud  enim kasutatav äritarkvara maailmas, millel on 7 miljonit kasutajat. Paar kuud tagasi sai tarkvara arendavast Belgia ettevõttest ükssarvik. Ettevõtte väärtus kerkis €2 miljardile. Miks siis keegi ei taha saada Odoo arendajaks?

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  8. september 2021
 4. Timmitud tootmine ehk LEAN manufacturing Odooga 22

  LEAN Manufacturing ja LEAN Production põhimõtteid järgitakse tootmisettevõtetes üha enam. Timmitud ehk kulusäästlik tootmine võimaldab toota kaks kuni kolm korda väiksemate ressurssidega kui tavapärase tootmisviisi puhul. See tähendab, et vaja on kas vähem töötajaid, vähem seadmeid, vähem ruumi või vähem aega. Kuidas aitab ERP kulusäästlikult toota ja kuidas LEAN põhimõtteid Odoo abil rakendada? Selles artiklis anname põhjaliku ja visuaalse sissevaate Odoo võimalustesse. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  7. september 2021
 5. LEAN tootmine ja ERP – kuidas need kokku sobivad? 28

  Tööstus 4.0 on tark tehas, kus tootmisüksused ja logistikasüsteemid suhtlevad suures osas autonoomselt ehk ilma inimese sekkumiseta. Et sellist küpsusastet saavutada, ei piisa vaid tootmise robotiseerimisest ja automatiseerimisest. Maksimaalse efektiivsuse ja digitaliseerituse saavutamiseks tuleb timmida kogu tarneahelat ning lisaks tootmisele kaasata laod, müük, ost, planeerimine jne. Kuidas seda saavutada? 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  31. august 2021

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: