Odoo tootmismoodul ja laohaldus

Odoo tootmismoodul ja laohaldus

Odoos on koos kõik tootmise jaoks vajalikud funktsionaalsused, mis on hiljuti rikkalikult täienenud. Odoo tootmismoodul eristub teistest ERPidest terve rea unikaalsete võimaluste poolest - logistika, tootmisjääkide haldus, keskkond visuaalseks töövoo juhtimiseks Kanban meetodiga, tootmiskalender jpm. Paljud kasutajad hindavad Odoo puhul kõrgelt digitaalset kuludokumentide haldust ja muude dokumentide halduse võimalusi. 


Efektiivne tootmine & planeerimine

Odoo tootmismoodulis ehk MRP-s on koos kõik tootmise jaoks vajalikud funktsionaalsused, mis on viimase, 13. versiooniga ka rikkalikult täienenud. Odoo aitab hoida laoseisu, tootmistegevused ja töökäsud omavahel seotuna, et kõik toimiks sujuvalt. Kõigil osapooltel on olemas selge ülevaade kogu planeerimisprotsessist. Saab seadistada automaatsed kvaliteedikontrollid ja tellida teavitusi, kui kvaliteet ei vasta nõuetele.

 

Laohaldus & ladude automatiseerimine

Ladude haldusega on seotud meeletu infohulk, mida Odoo kalkuleerib hämmastava kiiruse ja kergusega. Laohaldusega saab minna väga detailseks, lisada mitu ladu ja kaardistada seisud kuni riiuliteni välja. Tarkvara toetab ka triipkoodi skaneerimist, mis on kasulik nii sisse tulevate materjalide ja pakkematerjalide, kui ka näiteks saatelehtede skaneerimiseks.

 

Laovarude kontrolli funktsioon aitab jälgida toote kogu elutsüklit. Saab otsida tooteid mistahes enda seatud omaduse alusel, olgu selleks kood, seerianumber, parim enne tähtaeg või mõni muu omadus. Samuti saab seadistada teavitusi, kui mõni toode hakkab otsa saama.

 

Ärianalüütika & raportid

Paljudes organisatsioonides puudub efektiivne info jagamise ja jälgimise süsteem.

Kui konkurents turul tiheneb ja strateegiad pidevalt muutuvad, võidavad need, kes teevad andmete alusel kiiremaid otsuseid. Odoo muudab andmed valuutaks. Odoo raportid on nutikad, lihtsad ja selged, samuti on võimalus koostada ise paari klikiga väga spetsiifilisi raporteid vastavalt oma vajadustele.

 

Liidestused

Odoo on integreeritav üle 20 000 teise rakendusega. Olulisi asju saab süsteemile ise juurde arendada või juurde liita. Seetõttu on see hea lahendus ka väiksematele ettevõtetele, kelle jaoks muud tööriistad võibolla liiga kalliks jäävad, aga samas oskused ja vajadus tarkvara kasutamiseks on olemas. Kellel juba toimiv raamatupidamise või mõni muu programm töös, saab selle suure tõenäosusega hõlpsalt Odooga liidestada.  

 

Kasutatavus ja paindlik kasutajaliides

Tarkvara edukus ja tasuvus sõltuvad lõpuks sellest, kas kasutajad oskavad ja soovivad seda kasutada. Odoo loogika on väga lihtne. Kasutaja alustab enamasti mingi toote tellimuse sisestamisest, mis hakkab omakorda läbima erinevaid staadiume tootmisliinis kuni toode on valmis. Kogu tootmise protsessi, sh erinevad staadiumid saab määrata iga tootmisettevõte vastavalt oma protsessidele. Kasutajatele saab määrata erineva tasemega õigusi kogu protsessi jälgimiseks ja muudatuste sisseviimiseks.

Iga kasutaja saab organiseerida oma töölauda vastavalt oma eelistustele. Valikus on kalendrivaade, listivaade, Gantti vaade.

 

Odoo tootmismoodul eristub teistest ERPidest veel paljude võimaluste poolest - logistika, tootmisjääkide haldus, keskkond visuaalseks töövoo juhtimiseks Kanban meetodiga, tootmiskalender jpm.


Tavaliselt võtavad tootmisettevõtted lisaks tootmis- ja laomoodulile ka need rakendused:

 

Ostud

Selle mooduli abil on reaalajas näha, millised komponendid ja materjalid on olemas ja millal on vaja juurde tellida. Aitab vältida üleliigseid laovarusid.

 

CRM ja müük

Kui kõik müügiprotsessid on näha ka teistele juhtidele, on lihtsam planeerida ka tootmist, oste ja tarnimist. Samuti aitab see optimeerida juhtkonna eesmärke ja tegevuskavasid. 

Programmi on sisse ehitatud ka prognoosija, mille abil saab ennustada tuleviku tellimusi vastavalt eelmiste perioodide tehingutele, päringutele ja kinnitatud tellimustele.

 

Raamatupidamine

Ei mingit andmete duubeldamist. Kõigi andmed ühes süsteemis hõlbustab aruandlust.

Odoo 13 RMP moodul, HR ja palgaarvestus on lokaliseeritud Eesti ettevõtetele, mis tähendab seda, et tarkvara on eestikeelne ja kohandatud Eesti oludele. 

Paljud kasutajad hindavad Odoo puhul kõrgelt digitaalset kuludokumentide haldust ja muude dokumentide halduse võimalusi.

 Vaata tootmismooduli demo


Loe lisaks:

Miks valivad tootmisettevõtted üha enam Odoo MRP ja äritarkvara?

 


Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. TfhpJqVBHzRgZItY 27. juuni 2020
  uMAbnWORNdqcVFU
 2. DKqScxXnTW 27. juuni 2020
  UenQuZkmEso

Viimati meie blogis

 1. Mis on GAP analüüs? 6

  ERPi juurutamine nõuab korralikku planeerimist. Et ERP saaks rakendatud vastavalt ärinõuetele ja ettevõtte protsessidele, algab iga meie juurutus- ja arendusprojekt GAP analüüsiga. Kuna Odoo on avatud lähtekoodiga tarkvara, saab seda nii tänu süsteemi sisse ehitatud paindlikkusele kui ka lisa-arendustega kohandada ja täiustada.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  14. juuni 2021
 2. Odoo POS - terviklik kassasüsteem 8

  Odoo POS ehk Point of Sales on kassasüsteemi terviklahendus igas suuruses ettevõtetele. Lisaks jae- ja hulgikaubandusele kasutatakse tarkvara ka näiteks restoranides ja kohvikutes, spaades, salongides, apteekides, spordiklubides, kliinikutes, autopesulates jms. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  17. mai 2021
 3. Personalijuhtimine, palgaarvestus & värbamine Odooga 10

  Inimesed on iga ettevõtte suurim vara ja personalijuhtimine üha olulisem strateegiline funktsioon konkurentsieelise saavutamisel. Tööjõudu tuleb värvata, koolitada, juhtida. Need on kõik pikaajalised ja infomahukad tegevused. Ettevõtted kasutavad Odoo personalitarkvara töötajate andmete salvestamiseks, alluvus-suhete haldamiseks, palgaarvestuseks, hüvitiste ja kulutuste haldamiseks ja muidugi värbamisprotsessides. Kui sinu ettevõttel on personali haldamisega seotud väljakutse, siis Odool on ilmselt olemas funktsionaalsus selle lahendamiseks või tõhustamiseks. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  13. aprill 2021
 4. Odoos on nüüd läbi Open Banking API „otseühendus“ kõikide suuremate Eesti pankadega 10

  Uue EL makseteenuste direktiiviga avati 2019. septembris Euroopa Liidu makseteenuste turg. Avatud panganduse eesmärk on avardada nii era- kui ka äriklientide võimalusi.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  6. aprill 2021
 5. Finantsarvestuse ja -analüüsi võimalused Odoos  13

  Ükskõik, kas teete raamatupidamist ise või ostate sisse. Odoo pakub väga laialdasi finantsarvestuse võimalusi.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  15. märts 2021

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: