Odoo tootmismoodul ja laohaldus

Odoo tootmismoodul ja laohaldus

Odoos on koos kõik tootmise jaoks vajalikud funktsionaalsused, mis on hiljuti rikkalikult täienenud. Odoo tootmismoodul eristub teistest ERPidest terve rea unikaalsete võimaluste poolest - logistika, tootmisjääkide haldus, keskkond visuaalseks töövoo juhtimiseks Kanban meetodiga, tootmiskalender jpm. Paljud kasutajad hindavad Odoo puhul kõrgelt digitaalset kuludokumentide haldust ja muude dokumentide halduse võimalusi. 


Efektiivne tootmine & planeerimine

Odoo tootmismoodulis ehk MRP-s on koos kõik tootmise jaoks vajalikud funktsionaalsused, mis on viimase, 13. versiooniga ka rikkalikult täienenud. Odoo aitab hoida laoseisu, tootmistegevused ja töökäsud omavahel seotuna, et kõik toimiks sujuvalt. Kõigil osapooltel on olemas selge ülevaade kogu planeerimisprotsessist. Saab seadistada automaatsed kvaliteedikontrollid ja tellida teavitusi, kui kvaliteet ei vasta nõuetele.

 

Laohaldus & ladude automatiseerimine

Ladude haldusega on seotud meeletu infohulk, mida Odoo kalkuleerib hämmastava kiiruse ja kergusega. Laohaldusega saab minna väga detailseks, lisada mitu ladu ja kaardistada seisud kuni riiuliteni välja. Tarkvara toetab ka triipkoodi skaneerimist, mis on kasulik nii sisse tulevate materjalide ja pakkematerjalide, kui ka näiteks saatelehtede skaneerimiseks.

 

Laovarude kontrolli funktsioon aitab jälgida toote kogu elutsüklit. Saab otsida tooteid mistahes enda seatud omaduse alusel, olgu selleks kood, seerianumber, parim enne tähtaeg või mõni muu omadus. Samuti saab seadistada teavitusi, kui mõni toode hakkab otsa saama.

 

Ärianalüütika & raportid

Paljudes organisatsioonides puudub efektiivne info jagamise ja jälgimise süsteem.

Kui konkurents turul tiheneb ja strateegiad pidevalt muutuvad, võidavad need, kes teevad andmete alusel kiiremaid otsuseid. Odoo muudab andmed valuutaks. Odoo raportid on nutikad, lihtsad ja selged, samuti on võimalus koostada ise paari klikiga väga spetsiifilisi raporteid vastavalt oma vajadustele.

 

Liidestused

Odoo on integreeritav üle 20 000 teise rakendusega. Olulisi asju saab süsteemile ise juurde arendada või juurde liita. Seetõttu on see hea lahendus ka väiksematele ettevõtetele, kelle jaoks muud tööriistad võibolla liiga kalliks jäävad, aga samas oskused ja vajadus tarkvara kasutamiseks on olemas. Kellel juba toimiv raamatupidamise või mõni muu programm töös, saab selle suure tõenäosusega hõlpsalt Odooga liidestada.  

 

Kasutatavus ja paindlik kasutajaliides

Tarkvara edukus ja tasuvus sõltuvad lõpuks sellest, kas kasutajad oskavad ja soovivad seda kasutada. Odoo loogika on väga lihtne. Kasutaja alustab enamasti mingi toote tellimuse sisestamisest, mis hakkab omakorda läbima erinevaid staadiume tootmisliinis kuni toode on valmis. Kogu tootmise protsessi, sh erinevad staadiumid saab määrata iga tootmisettevõte vastavalt oma protsessidele. Kasutajatele saab määrata erineva tasemega õigusi kogu protsessi jälgimiseks ja muudatuste sisseviimiseks.

Iga kasutaja saab organiseerida oma töölauda vastavalt oma eelistustele. Valikus on kalendrivaade, listivaade, Gantti vaade.

 

Odoo tootmismoodul eristub teistest ERPidest veel paljude võimaluste poolest - logistika, tootmisjääkide haldus, keskkond visuaalseks töövoo juhtimiseks Kanban meetodiga, tootmiskalender jpm.


Tavaliselt võtavad tootmisettevõtted lisaks tootmis- ja laomoodulile ka need rakendused:

 

Ostud

Selle mooduli abil on reaalajas näha, millised komponendid ja materjalid on olemas ja millal on vaja juurde tellida. Aitab vältida üleliigseid laovarusid.

 

CRM ja müük

Kui kõik müügiprotsessid on näha ka teistele juhtidele, on lihtsam planeerida ka tootmist, oste ja tarnimist. Samuti aitab see optimeerida juhtkonna eesmärke ja tegevuskavasid. 

Programmi on sisse ehitatud ka prognoosija, mille abil saab ennustada tuleviku tellimusi vastavalt eelmiste perioodide tehingutele, päringutele ja kinnitatud tellimustele.

 

Raamatupidamine

Ei mingit andmete duubeldamist. Kõigi andmed ühes süsteemis hõlbustab aruandlust.

Odoo 13 RMP moodul, HR ja palgaarvestus on lokaliseeritud Eesti ettevõtetele, mis tähendab seda, et tarkvara on eestikeelne ja kohandatud Eesti oludele. 

Paljud kasutajad hindavad Odoo puhul kõrgelt digitaalset kuludokumentide haldust ja muude dokumentide halduse võimalusi.

 Vaata tootmismooduli demo


Loe lisaks:

Miks valivad tootmisettevõtted üha enam Odoo MRP ja äritarkvara?

 


Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. TfhpJqVBHzRgZItY 27. juuni 2020
  uMAbnWORNdqcVFU
 2. DKqScxXnTW 27. juuni 2020
  UenQuZkmEso

Viimati meie blogis

 1. Mis teeb Odoost eristuva kliendihaldus- ja müügitarkvara? 2

  Kuigi CRMi mõiste erinevate ettevõtete jaoks eri asja tähendab, on praktiliselt igal ettevõttel olemas kliendihalduse süsteem. E-kirjade saatmine, kohtumiste korraldamine, pakkumiste, lepingute ja arvete loomine, sissetulevate maksete jälgimine, nõustamise ja klienditoe pakkumine on tegevused, millega peab tegelema pea iga ettevõte.

  Tiina Nuum

  Tiina Nuum

  16. juuni 2020
 2. Müügiprotsess Odoos vihjest kuni arve väljastamiseni 2

  Odoo CRM ei ole pelgalt kontaktinfo salvestamise süsteem, vaid paljude võimalustega turundus- ja müügilahendus, mille fookus on müügitehingute sõlmimisel ja erinevate osapoolte sujuval koostööl.

  Tiina Nuum

  Tiina Nuum

  1. juuni 2020
 3. Odoo tootmismoodul ja laohaldus 2

  Odoos on koos kõik tootmise jaoks vajalikud funktsionaalsused, mis on hiljuti rikkalikult täienenud. Odoo tootmismoodul eristub teistest ERPidest terve rea unikaalsete võimaluste poolest - logistika, tootmisjääkide haldus, keskkond visuaalseks töövoo juhtimiseks Kanban meetodiga, tootmiskalender jpm. Paljud kasutajad hindavad Odoo puhul kõrgelt digitaalset kuludokumentide haldust ja muude dokumentide halduse võimalusi. 


  Egon Raamat

  Egon Raamat

  20. aprill 2020
 4. Miks valivad tootmisettevõtted üha enam Odoo MRP ja äritarkvara? 2

  Varem tähendas tootmistarkvara hankimine sadadesse tuhandetesse ulatuvaid investeeringuid, enam mitte. Valmis kuutasupõhise hinnaga tööriistu leidub iga etapi ja äriprotsessi jaoks, sh disain, toorme sisseost ja hanked, tootmine, kvaliteedikontroll, tellimuste haldus, logistika jpm. Paljude tootjate väljakutse on aga hoopis see, kuidas tagada kõigi nende integreeritus ja samal ajal süsteemi paindlikkus. 


  Egon Raamat

  Egon Raamat

  20. aprill 2020
 5. Kriis on e-kaubanduse võimalus 4

  20 aastat tagasi nišikanal, täna kaubanduse ja äri oluline, sageli lahutamatu osa, lausa omaette majandussektor. E-kaubanduse globaalne turg on viimastel aastatel kasvanud 10% aastas. Nüüd on seda võimendanud ilmselt veel tükiks ajaks kestma jääv kriis.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  29. märts 2020

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: