Odoo tootmismoodul ja laohaldus

Odoo tootmismoodul ja laohaldus

Odoos on koos kõik tootmise jaoks vajalikud funktsionaalsused, mis on hiljuti rikkalikult täienenud. Odoo tootmismoodul eristub teistest ERPidest terve rea unikaalsete võimaluste poolest - logistika, tootmisjääkide haldus, keskkond visuaalseks töövoo juhtimiseks Kanban meetodiga, tootmiskalender jpm. Paljud kasutajad hindavad Odoo puhul kõrgelt digitaalset kuludokumentide haldust ja muude dokumentide halduse võimalusi. 


Efektiivne tootmine & planeerimine

Odoo tootmismoodulis ehk MRP-s on koos kõik tootmise jaoks vajalikud funktsionaalsused, mis on viimase, 13. versiooniga ka rikkalikult täienenud. Odoo aitab hoida laoseisu, tootmistegevused ja töökäsud omavahel seotuna, et kõik toimiks sujuvalt. Kõigil osapooltel on olemas selge ülevaade kogu planeerimisprotsessist. Saab seadistada automaatsed kvaliteedikontrollid ja tellida teavitusi, kui kvaliteet ei vasta nõuetele.

 

Laohaldus & ladude automatiseerimine

Ladude haldusega on seotud meeletu infohulk, mida Odoo kalkuleerib hämmastava kiiruse ja kergusega. Laohaldusega saab minna väga detailseks, lisada mitu ladu ja kaardistada seisud kuni riiuliteni välja. Tarkvara toetab ka triipkoodi skaneerimist, mis on kasulik nii sisse tulevate materjalide ja pakkematerjalide, kui ka näiteks saatelehtede skaneerimiseks.

 

Laovarude kontrolli funktsioon aitab jälgida toote kogu elutsüklit. Saab otsida tooteid mistahes enda seatud omaduse alusel, olgu selleks kood, seerianumber, parim enne tähtaeg või mõni muu omadus. Samuti saab seadistada teavitusi, kui mõni toode hakkab otsa saama.

 

Ärianalüütika & raportid

Paljudes organisatsioonides puudub efektiivne info jagamise ja jälgimise süsteem.

Kui konkurents turul tiheneb ja strateegiad pidevalt muutuvad, võidavad need, kes teevad andmete alusel kiiremaid otsuseid. Odoo muudab andmed valuutaks. Odoo raportid on nutikad, lihtsad ja selged, samuti on võimalus koostada ise paari klikiga väga spetsiifilisi raporteid vastavalt oma vajadustele.

 

Liidestused

Odoo on integreeritav üle 20 000 teise rakendusega. Olulisi asju saab süsteemile ise juurde arendada või juurde liita. Seetõttu on see hea lahendus ka väiksematele ettevõtetele, kelle jaoks muud tööriistad võibolla liiga kalliks jäävad, aga samas oskused ja vajadus tarkvara kasutamiseks on olemas. Kellel juba toimiv raamatupidamise või mõni muu programm töös, saab selle suure tõenäosusega hõlpsalt Odooga liidestada.  

 

Kasutatavus ja paindlik kasutajaliides

Tarkvara edukus ja tasuvus sõltuvad lõpuks sellest, kas kasutajad oskavad ja soovivad seda kasutada. Odoo loogika on väga lihtne. Kasutaja alustab enamasti mingi toote tellimuse sisestamisest, mis hakkab omakorda läbima erinevaid staadiume tootmisliinis kuni toode on valmis. Kogu tootmise protsessi, sh erinevad staadiumid saab määrata iga tootmisettevõte vastavalt oma protsessidele. Kasutajatele saab määrata erineva tasemega õigusi kogu protsessi jälgimiseks ja muudatuste sisseviimiseks.

Iga kasutaja saab organiseerida oma töölauda vastavalt oma eelistustele. Valikus on kalendrivaade, listivaade, Gantti vaade.

 

Odoo tootmismoodul eristub teistest ERPidest veel paljude võimaluste poolest - logistika, tootmisjääkide haldus, keskkond visuaalseks töövoo juhtimiseks Kanban meetodiga, tootmiskalender jpm.


Tavaliselt võtavad tootmisettevõtted lisaks tootmis- ja laomoodulile ka need rakendused:

 

Ostud

Selle mooduli abil on reaalajas näha, millised komponendid ja materjalid on olemas ja millal on vaja juurde tellida. Aitab vältida üleliigseid laovarusid.

 

CRM ja müük

Kui kõik müügiprotsessid on näha ka teistele juhtidele, on lihtsam planeerida ka tootmist, oste ja tarnimist. Samuti aitab see optimeerida juhtkonna eesmärke ja tegevuskavasid. 

Programmi on sisse ehitatud ka prognoosija, mille abil saab ennustada tuleviku tellimusi vastavalt eelmiste perioodide tehingutele, päringutele ja kinnitatud tellimustele.

 

Raamatupidamine

Ei mingit andmete duubeldamist. Kõigi andmed ühes süsteemis hõlbustab aruandlust.

Odoo 13 RMP moodul, HR ja palgaarvestus on lokaliseeritud Eesti ettevõtetele, mis tähendab seda, et tarkvara on eestikeelne ja kohandatud Eesti oludele. 

Paljud kasutajad hindavad Odoo puhul kõrgelt digitaalset kuludokumentide haldust ja muude dokumentide halduse võimalusi.

 Vaata tootmismooduli demo


Loe lisaks:

Miks valivad tootmisettevõtted üha enam Odoo MRP ja äritarkvara?

 


Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. TfhpJqVBHzRgZItY 27. juuni 2020
  uMAbnWORNdqcVFU
 2. DKqScxXnTW 27. juuni 2020
  UenQuZkmEso
 3. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 4. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 5. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 6. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 7. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555

Viimati meie blogis

 1. Kuidas valida tootmistarkvara keskmise suurusega ettevõttele? 18

  Uued tootmistehnikad ja ärimudelid ning muutlikud turud seavad tootmisettevõtetele aina suuremaid nõudmisi, mille täitmine ja haldamine ilma hea tarkvarata muutub üha keerulisemaks.  

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  17. november 2021
 2. Andmeanalüüs ja Business Intelligence Odooga – reaalajas raportid ja ülevaated mõne klõpsuga 20

  Odoosse sisse ehitatud andmeanalüüsi ja Business Intelligence’i funktsionaalsuste abil saab mõne klikiga luua võtmenäitajaid koondavaid töölaudu ja reaalajalistel andmetel põhinevaid raporteid. Visualiseeritud andmed annavad kiire ülevaate, kuidas äril või osakonnal läheb. Samuti näitavad äriandmetel põhinevad diagrammid ja graafikud võimalusi kulude kokkuhoiuks, äri laiendamiseks, tõhusamaks turunduseks jne. Teisisõnu paremateks äriotsusteks, mis aitavad saavutada konkurentsieeliseid.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  25. oktoober 2021
 3. Miks keegi ei taha saada maailmas enim kasutatud äritarkvara Odoo arendajaks? 24

  Odoost on saanud  enim kasutatav äritarkvara maailmas, millel on 7 miljonit kasutajat. Paar kuud tagasi sai tarkvara arendavast Belgia ettevõttest ükssarvik. Ettevõtte väärtus kerkis €2 miljardile. Miks siis keegi ei taha saada Odoo arendajaks?

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  8. september 2021
 4. Timmitud tootmine ehk LEAN manufacturing Odooga 22

  LEAN Manufacturing ja LEAN Production põhimõtteid järgitakse tootmisettevõtetes üha enam. Timmitud ehk kulusäästlik tootmine võimaldab toota kaks kuni kolm korda väiksemate ressurssidega kui tavapärase tootmisviisi puhul. See tähendab, et vaja on kas vähem töötajaid, vähem seadmeid, vähem ruumi või vähem aega. Kuidas aitab ERP kulusäästlikult toota ja kuidas LEAN põhimõtteid Odoo abil rakendada? Selles artiklis anname põhjaliku ja visuaalse sissevaate Odoo võimalustesse. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  7. september 2021
 5. LEAN tootmine ja ERP – kuidas need kokku sobivad? 28

  Tööstus 4.0 on tark tehas, kus tootmisüksused ja logistikasüsteemid suhtlevad suures osas autonoomselt ehk ilma inimese sekkumiseta. Et sellist küpsusastet saavutada, ei piisa vaid tootmise robotiseerimisest ja automatiseerimisest. Maksimaalse efektiivsuse ja digitaliseerituse saavutamiseks tuleb timmida kogu tarneahelat ning lisaks tootmisele kaasata laod, müük, ost, planeerimine jne. Kuidas seda saavutada? 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  31. august 2021

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: