Mis teeb Odoost eristuva kliendihaldus- ja müügitarkvara?

Mis teeb Odoost eristuva kliendihaldus- ja müügitarkvara?

Kuigi CRMi mõiste erinevate ettevõtete jaoks eri asja tähendab, on praktiliselt igal ettevõttel olemas kliendihalduse süsteem. E-kirjade saatmine, kohtumiste korraldamine, pakkumiste, lepingute ja arvete loomine, sissetulevate maksete jälgimine, nõustamise ja klienditoe pakkumine on tegevused, millega peab tegelema pea iga ettevõte.

Kõik need protsessid on hõlpsalt ka ilma spetsiaalse CRM - ehk kliendihaldus-ja müügitarkvarata hallatavad, kui kliente ja tellimusi on vähe. Mahu suurenedes ei pruugi see enam õnnestuda. Samuti loovad kõik need tegevused hulga andmeid, mida teatud hetkedel on hea või isegi hädavajalik süstemaatiliselt ära kasutada. 

Kliendibaas on iga ettevõtte kõige olulisem vara. Nagu CRMid ikka, hõlmab Odoo CRM kontaktide andmebaasi ja suhete ning tegevuste ajalugu. Mitte kõik klientide päringud ei lõppe müügiga, kuid rumal oleks jätta loomata andmebaasi kontaktidest, kes on mingil teemal kunagi teiega ühendust võtnud. Sõltumata sellest, millises etapis on kliendi ostuvalmidus, saab valida temaga suhtlemiseks õigeima viisi.

Aastaid tagasi said CRM-tarkvara lubada endale ainult suured ettevõtted. Odoo CRM on lahendus, mis sobib nii hinna kui funktsionaalsuste poolest hästi ka väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete vajadustele.

Kliendihaldustarkvara üldised eelised

 • Ühtne ja standardiseeritud kontakti- ja kliendiandmebaas;
 • Müügivõimalused ei "kuku maha". Saab tõhusalt jälgida müügiosakonna töö kvaliteeti;
 • Saab ühe klikiga vaadata müügi statistikat, andmeid, prognoose (sissetulevad kõned, päringud, oletatavad müügimahud);
 • Muudab olulisemalt efektiivsemaks ja sujuvamaks protsessid erinevate ärifunktsioonide vahel.


Odoo CRMil ja Sales moodulil on palju eeliseid ja võimalusi, toome siin välja vaid väikse osa neist.

Vaata ka postitust: Müügiprotsess Odoos vihjest kuni arve väljastamiseni


Odoo CRM on kasutajale mugav ja lihtne

Kõik Odoo funktsioonid kulgevad kasutajasõbraliku liidese kaudu, mugavalt veebibrauseris. Rakendusele pääseb ligi ka nutitelefonist ja tahvelarvutist.

Odoo CRMi suurim eelis = integreeritus äri teiste funktsioonidega

Enamik CRM-ide puhul tuleb kolmanda osapoole rakendused eraldi liidestada. Kuna Odoo on ERP-süsteem, on CRM sellest vaid väike osa, mis on ülejäänud funktsionaalsusega tihedalt seotud. Odoo on midagi enamat kui CRM ja rohkem kui ERP. Odoo on täielik ärijuhtimise tarkvara, millele saab juurde võtta või arendada ka väga spetsiifilisi rakendusi.

Näited:

Saad koostada arveid sõltuvalt kulunud ajast (kui teenust pakkuvad spetsialistid kasutavad aja ja osutatud teenuste logimiseks näiteks Odoo "Field Service" moodulit) või kasutatud materjalide hulgast/muutuvast hinnast (mis võetakse automaatselt "Ladu" või "Ostud" moodulist).

Palju vähem liigutusi/andmete sisestamist 

Odoo Sales mooduliga saab luua pakkumusi mõne klikiga. Samuti saab kinnitatud pakkumuse muuta müügitellimuseks ja arveks täpselt samast kohast vaid sekundiga.

 

Kõik kliendiga seotud tegevused ja lepingud ühes kohas

Saad hallata kliendiga sõlmitud kokkuleppeid ja ülevaadet kliendiga seotud tegevustest kliendikaardilt.

Kliendi eelistusi saab hõlpsalt kohandada: keel, kättetoimetamisviisid, finantsandmed jne.


Vahetatud e-kirjad saab panna kuvama kõik vastava tellimuse juurde, mis teeb läbirääkimised palju lihtsamaks ja kiiremaks. Kirju saab samast ka välja saata. Hõlpsalt saab valida erinevate emaili- kujunduste seast.

Tiimil on võimalik lisada omapoolseid kommentaare seotud tegevustest. Nii on kõik kliendiga kokkupuutuvad osapooled alati kursis viimase infoga.

Automatiseerimine

Saad automatiseerida tegevusi müügiprotsessis: ajastada tegevusi kliendiga, saada meeldetuletusi vajalike tegevuste kohta, saata kliendile automaatseid teavitusi jne

N: Saad seadistada märguanded, kui mingi pakkumisega seoses tehakse edasi teatud tegevusi.

 

Tooted ja hinnad

Saad luua tooteid ja variante, millel on mitu atribuuti (st suurus, värv ... jne).Saad kirjeldada toote juurde kuuluvaid lisasid ja aksessuaare, mis kuvatakse valikutena kohe, kui nimetatud toode pakkumisesse lisatakse.


Saad jälgida müüdud toodete kogust, hinda ja kasumlikkust. Vajadusel teha muudatusi.


Paindlik hinnastrateegia ja maksimaalne kasum

Õigete hindade arvutamiseks vastavalt kliendi tingimustele saab luua ja hallata erinevaid hinnakirjareegleid.

Saab luua hinnakirju, mis kehtivad riigipõhiselt, kindlale kliendigrupile või on müügitiimi poolt valitavad vastavalt kliendiga loodud suhtele.


Allahindlused, ülesmüük, juurdemüük

Saad sisestada lihtsalt ja kuvada pakkumises kliendile tehtavaid allahindlusi, kampaaniaid ja muutust lõpphinnas.
Kliendi lojaalsuse strateegiad

Kinkekaardid on tõhusad lojaalsuse tekitamise vahendid näiteks e-poes. Odoos saab näiteks defineerida kliendile erineva väärtusega vouchereid, boonuseid, määrata kinkekaardi kehtivusaega, anda sellele unikaalne ID, kontrollida, kui paljusid kinkekaarte on kasutatud jne. Analüütika & raportid 

Kui ettevõtte pikaajaline eesmärk on oma müügimahu kasvatamine, siis on mõistlik valida CRM-lahendus, mis  võimaldab kasvu aja jooksul visuaalselt jälgida.

Odoo raportid valmivad sekunditega, on visuaalselt ülevaatlikud ja selged. 


Kas Odoo võiks olla ka sinu ettevõtte äri- ja müügitarkvara?

Vaata Odoo CRMi video-DEMO.

Kui soovid põhjalikumat DEMO või konsultatsiooni, broneeri kohtumine meie või sinu kontoris sulle sobival ajal.

BRONEERI KOHTUMINE


Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. JZafRwWTX 27. juuni 2020
  WdhrNIeCRp
 2. rTJlLsGwHYaDz 27. juuni 2020
  kfFlvWBeoHb
 3. qSkRXQrl 26. märts 2021
  bUPZyFfOAl
 4. EWdixvbInLz 26. märts 2021
  FexMpWikTcq
 5. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 6. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 7. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 8. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 9. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555

Viimati meie blogis

 1. Kuidas valida tootmistarkvara keskmise suurusega ettevõttele? 18

  Uued tootmistehnikad ja ärimudelid ning muutlikud turud seavad tootmisettevõtetele aina suuremaid nõudmisi, mille täitmine ja haldamine ilma hea tarkvarata muutub üha keerulisemaks.  

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  17. november 2021
 2. Andmeanalüüs ja Business Intelligence Odooga – reaalajas raportid ja ülevaated mõne klõpsuga 20

  Odoosse sisse ehitatud andmeanalüüsi ja Business Intelligence’i funktsionaalsuste abil saab mõne klikiga luua võtmenäitajaid koondavaid töölaudu ja reaalajalistel andmetel põhinevaid raporteid. Visualiseeritud andmed annavad kiire ülevaate, kuidas äril või osakonnal läheb. Samuti näitavad äriandmetel põhinevad diagrammid ja graafikud võimalusi kulude kokkuhoiuks, äri laiendamiseks, tõhusamaks turunduseks jne. Teisisõnu paremateks äriotsusteks, mis aitavad saavutada konkurentsieeliseid.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  25. oktoober 2021
 3. Miks keegi ei taha saada maailmas enim kasutatud äritarkvara Odoo arendajaks? 24

  Odoost on saanud  enim kasutatav äritarkvara maailmas, millel on 7 miljonit kasutajat. Paar kuud tagasi sai tarkvara arendavast Belgia ettevõttest ükssarvik. Ettevõtte väärtus kerkis €2 miljardile. Miks siis keegi ei taha saada Odoo arendajaks?

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  8. september 2021
 4. Timmitud tootmine ehk LEAN manufacturing Odooga 22

  LEAN Manufacturing ja LEAN Production põhimõtteid järgitakse tootmisettevõtetes üha enam. Timmitud ehk kulusäästlik tootmine võimaldab toota kaks kuni kolm korda väiksemate ressurssidega kui tavapärase tootmisviisi puhul. See tähendab, et vaja on kas vähem töötajaid, vähem seadmeid, vähem ruumi või vähem aega. Kuidas aitab ERP kulusäästlikult toota ja kuidas LEAN põhimõtteid Odoo abil rakendada? Selles artiklis anname põhjaliku ja visuaalse sissevaate Odoo võimalustesse. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  7. september 2021
 5. LEAN tootmine ja ERP – kuidas need kokku sobivad? 28

  Tööstus 4.0 on tark tehas, kus tootmisüksused ja logistikasüsteemid suhtlevad suures osas autonoomselt ehk ilma inimese sekkumiseta. Et sellist küpsusastet saavutada, ei piisa vaid tootmise robotiseerimisest ja automatiseerimisest. Maksimaalse efektiivsuse ja digitaliseerituse saavutamiseks tuleb timmida kogu tarneahelat ning lisaks tootmisele kaasata laod, müük, ost, planeerimine jne. Kuidas seda saavutada? 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  31. august 2021

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: