Mis on GAP analüüs?

Mis on GAP analüüs?

ERPi juurutamine nõuab korralikku planeerimist. Et ERP saaks rakendatud vastavalt ärinõuetele ja ettevõtte protsessidele, algab iga meie juurutus- ja arendusprojekt GAP analüüsiga. Kuna Odoo on avatud lähtekoodiga tarkvara, saab seda nii tänu süsteemi sisse ehitatud paindlikkusele kui ka lisa-arendustega kohandada ja täiustada.


Mis on GAP analüüs? 

GAP analüüsi võib nimetada ka vajaduste analüüsiks või vajaduste hindamiseks. 

GAP analüüs on meetod ettevõtte infosüsteemide või tarkvararakenduste hindamiseks, et teha kindlaks, kas ärinõuded on täidetud. Teisisõnu - kui hästi ettevõtte praegune või kavandatav süsteem sobib organisatsiooni igapäevaste vajadustega.

 

Stsenaarium, mille puhul tarkvara EI sobi konkreetsele nõudele, on tuntud kui GAP.

GAP ehk lünk viitab ruumile praeguse seisundi  ehk "kus me oleme" ja soovitud seisundi ehk "kus me tahame olla" vahel.  Samuti annab analüüs suunised, milliseid samme (äriprotsesside muutmine, tarkvara juurutamine, andmete ületoomine, arendused) tuleb ärinõuete edukaks täitmiseks teha.

ERP-i juurutusmeeskonna ülesanne on sobitada omavahel kõigepealt maksimaalselt „soovitud tarkvara“ ja „olemasolev tarkvara“ ehk selgitada välja kliendi vajadused ja "karbitoodete" vastavus neile vajadustele. Teine ülesanne on dokumenteerida, mis jääb puudu ehk millistele lisa-arendustele tuleks mõelda.  

Odoo puhul pole meie käsutuses klassikalises mõttes karbitoodet, vaid tööriistakomplekt keskse infosüsteemi loomiseks, kuid meetod on siiski sama.


Miks on ERPi puhul GAP analüüsi vaja?

Sõltumata sellest, kas olete alles ERPi valimise faasis või juurutate, aitab GAP investeeringuid optimeerida. Kui alles valite ERPi, aitab GAP avastada puudujääke ja ebaefektiivsust, mis võivad muidu valikuprotsessi käigus tähelepanuta jääda.


GAP analüüs on parim viis maksimeerida ERPist saadavat ärikasu


Meie eesmärk juurutajatena ei ole teid aidata mitte ainult tehniliselt, vaid ka ettevõttele rohkem kasumit tuua. Seda saame me teha aga ainult äripoolt terviklikult tundma õppides.

Kui valite meid oma Odoo juurutuspartneriks, siis aitab meie GAP analüüs teil oma ERP projekti lõpule viia kokku lepitud mahus kokku lepitud eelarvega õigeks ajaks kokku lepitud töövooga.

 

GAP analüüsi kasu ja eelised

 • GAP analüüs on ERPi projektide puhul oluline, kuna aitab kliendil uue tarkvara funktsioonidest selgelt aru saada.

 • Kõik äriprobleemid pole põhjustatud tarkvarast. Samuti pole neid kõiki ka vaid tarkvaraga võimalik lahendada. Detailne GAP analüüs aitab probleeme avastada ning on hea lähtekoht äriprotsesside ümber kujundamiseks. Hästi tehtud GAP innustab klienti projekti optimeerima ehk siis säilitama ainult neid funktsioone, mis on konkreetsele ettevõttele olulised.

 • GAP-analüüsi kolmas ​​eelis on see, et see sunnib igale probleemstsenaariumile määrama õige prioriteetsusastme, mis on eelarve ja juurutamise ajakava planeerimisel väga kasulik. Teisisõnu: GAP-analüüs võimaldab täpselt hinnata Odoo juurutamise kestust ja maksumust.

 

Odoo juurutus & GAP analüüsi protsess 

Odoo juurutamine võtab keskmiselt 4-6 kuud sõltuvalt ettevõtte keerukusest ning erivajadusest. Juurutuse edu tagab ettevõtte valmisolek muuta äriprotsesse ning otsustajate tihe kaasamine protsessi. 

Iga projekti puhul on esimene eesmärk võtta võimalikult kiiresti kasutusele Odoo standardfunktsionaalsus koos meie poolt loodud Eesti lokalisatsiooniga.  

GAP analüüsiga koondame kõik teie projekti spetsifikatsioonid ja anname hinnangu erinevuste kohta Odoo standardlahenduses ja rätseplahendust vajava vahel.  

Peamiseks allikaks lünkade tuvastamisel on intervjuude ja töötubade käigus välja selgitatud erinevate huvigruppide soovid ja vajadused. 


 

Valite ERPi või otsite Odoo juurutuspartnerit?

Oleme valmis aitama teie ettevõttel Odood juurutada nii, et saaksite oma investeeringust maksimumi võtta.

VÕTKE ÜHENDUST


Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. xWNDEgaYbMTSh 21. juuni 2021
  mzJfPokUuG
 2. fdNlTyVpcS 21. juuni 2021
  SeiUQTNJdGK
 3. RpaEozDj 17. juuli 2021
  mYRlOorPgFexLtKQ
 4. cZEimgJxrGRWvTC 17. juuli 2021
  ARLJscTZNCEMV
 5. wiVLbetaBSp 24. juuli 2021
  orwTePFp
 6. smIRfGWBexSMOau 24. juuli 2021
  fbyoGpRSswFW
 7. dPOvzhnm 15. august 2021
  NlwpACPgQxy
 8. lZGLEuSc 15. august 2021
  iqKkWsPlTm
 9. UyglYcnIWVG 6. september 2021
  jGDuTJlIPKk
 10. gnDoqtiXms 6. september 2021
  FTfZosDdQU
 11. RfeGHSJwsV 6. oktoober 2021
  wyHWKClEmgQdt
 12. dgRehSiUBvLj 6. oktoober 2021
  CwKLxgDfaipGds
 13. HpKhQGzwtOT 21. oktoober 2021
  TkbjHVGypdZuIA
 14. IsPMvEbnDlzS 21. oktoober 2021
  hFAWaYiHeQywndV
 15. UxZkHXeirf 29. oktoober 2021
  KalAvuds
 16. bGpZdmrolRz 29. oktoober 2021
  GqSykAIHaDLrz
 17. DRCNaQtgsiMkx 10. november 2021
  sAmVUenEFuxgwS
 18. oCDbjghXVWK 10. november 2021
  NXGxkhlueIpsqB
 19. BGSfUZVX 25. november 2021
  ySpTxnXBcDgV
 20. oJXyasvpnZhFd 25. november 2021
  bosVkHBTxuhYraA
 21. FJCAisfSGEDXoWzd 7. detsember 2021
  gvdVlhaiMWDxzt
 22. hqsMxZlAS 7. detsember 2021
  qQpLRHIdwODkef
 23. bMOPUxYLKzoWu 15. detsember 2021
  YyCVkutJQMfHXSGl
 24. RDakoSNU 15. detsember 2021
  JtLfRTck
 25. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 26. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 27. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 28. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 29. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 30. LmangKQdejT 24. detsember 2021
  xjXziZCeI
 31. JHXWNOtpQbP 24. detsember 2021
  ThMyJKpVqWgSGI
 32. TfrnJDjQcxoXIlG 17. jaanuar 2022
  TYPsXHgZB
 33. VZNtWLymYF 17. jaanuar 2022
  ZyrcgOKhLe

Viimati meie blogis

 1. Kuidas valida tootmistarkvara keskmise suurusega ettevõttele? 18

  Uued tootmistehnikad ja ärimudelid ning muutlikud turud seavad tootmisettevõtetele aina suuremaid nõudmisi, mille täitmine ja haldamine ilma hea tarkvarata muutub üha keerulisemaks.  

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  17. november 2021
 2. Andmeanalüüs ja Business Intelligence Odooga – reaalajas raportid ja ülevaated mõne klõpsuga 20

  Odoosse sisse ehitatud andmeanalüüsi ja Business Intelligence’i funktsionaalsuste abil saab mõne klikiga luua võtmenäitajaid koondavaid töölaudu ja reaalajalistel andmetel põhinevaid raporteid. Visualiseeritud andmed annavad kiire ülevaate, kuidas äril või osakonnal läheb. Samuti näitavad äriandmetel põhinevad diagrammid ja graafikud võimalusi kulude kokkuhoiuks, äri laiendamiseks, tõhusamaks turunduseks jne. Teisisõnu paremateks äriotsusteks, mis aitavad saavutada konkurentsieeliseid.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  25. oktoober 2021
 3. Miks keegi ei taha saada maailmas enim kasutatud äritarkvara Odoo arendajaks? 24

  Odoost on saanud  enim kasutatav äritarkvara maailmas, millel on 7 miljonit kasutajat. Paar kuud tagasi sai tarkvara arendavast Belgia ettevõttest ükssarvik. Ettevõtte väärtus kerkis €2 miljardile. Miks siis keegi ei taha saada Odoo arendajaks?

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  8. september 2021
 4. Timmitud tootmine ehk LEAN manufacturing Odooga 22

  LEAN Manufacturing ja LEAN Production põhimõtteid järgitakse tootmisettevõtetes üha enam. Timmitud ehk kulusäästlik tootmine võimaldab toota kaks kuni kolm korda väiksemate ressurssidega kui tavapärase tootmisviisi puhul. See tähendab, et vaja on kas vähem töötajaid, vähem seadmeid, vähem ruumi või vähem aega. Kuidas aitab ERP kulusäästlikult toota ja kuidas LEAN põhimõtteid Odoo abil rakendada? Selles artiklis anname põhjaliku ja visuaalse sissevaate Odoo võimalustesse. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  7. september 2021
 5. LEAN tootmine ja ERP – kuidas need kokku sobivad? 28

  Tööstus 4.0 on tark tehas, kus tootmisüksused ja logistikasüsteemid suhtlevad suures osas autonoomselt ehk ilma inimese sekkumiseta. Et sellist küpsusastet saavutada, ei piisa vaid tootmise robotiseerimisest ja automatiseerimisest. Maksimaalse efektiivsuse ja digitaliseerituse saavutamiseks tuleb timmida kogu tarneahelat ning lisaks tootmisele kaasata laod, müük, ost, planeerimine jne. Kuidas seda saavutada? 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  31. august 2021

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: