Miks valivad tootmisettevõtted üha enam Odoo MRP ja äritarkvara?

Miks valivad tootmisettevõtted üha enam Odoo MRP ja äritarkvara?

Varem tähendas tootmistarkvara hankimine sadadesse tuhandetesse ulatuvaid investeeringuid, enam mitte. Valmis kuutasupõhise hinnaga tööriistu leidub iga etapi ja äriprotsessi jaoks, sh disain, toorme sisseost ja hanked, tootmine, kvaliteedikontroll, tellimuste haldus, logistika jpm. Paljude tootjate väljakutse on aga hoopis see, kuidas tagada kõigi nende integreeritus ja samal ajal süsteemi paindlikkus. 


Muutusteks tehnoloogiates, turul ja tarneahelates tuleb valmis olla. Üha enam kasutavad tootjad üle maailma terviklikke, kuid avatud äritarkvaralahendusi. Juba ca viis aastat võimsalt kasvanud Odoost on saanud kasutajate poolt kõrgeimalt hinnatud ERP (GetAppi kategooria liider). Järgnevad Microsoft Dynamics 365, NetSuite, Workday Financial, ERPNext, SAP Business One jt.


Tootmisettevõtete jaoks on peamine eelis see, et Odoos on koos nii MRP, CRM kui ERP.  


Mis on ERP?

(Enterprise Resource Planning)

ERP on keskne majandustarkvara, mis aitab ettevõtetel juhtida ja hallata erinevaid äriprotsesse (nii tehnoloogia, teenuste, juhtimise, raamatupidamise kui tööjõuga seotud ülesandeid, raporteid, plaane) ühes tarkvaras. 

Avatud ERP omavahel integreeritud rakendustest koosnev süsteem, kus iga spetsialiseeritud moodul katab oma töövoogu, aga kõik andmed jooksevad kokku ühte andmebaasi. 

ERP aitab kahandada kulutusi administratiivsetele tegevustele, muuta osakondade ja ärifunktsioonide vahelise suhtluse efektiivsemaks, kasvatada müüki, kasumit ja ettevõtet ning klientide rahulolu.

 

Mis on MRP?

 (Manufacturing Resources Planning)

MRP on tootmise planeerimise tarkvara, mis aitab tootmise protsesse hõlpsamini planeerida.

 

Mis on CRM?

 (Customer Relationship Management)

CRM on klientide, müügitehingute ja tellimuste haldamise ning kliendisuhete juhtimise tarkvara.Mis on Odoo võimsa kasvu põhjused tootjate silmis?

 

1.   MADALAMAD KULUD

Kuigi alustamine maksab, on hilisemad kulud Odooga madalamad kui teiste TOP 10 jõudnud lahenduste puhul.

 Miks see nii on? 

Väga palju valmis mooduleid ja funktsionaalsust tähendab seda et ei pea arendama, saab ainult juurutada

Avatud lähtekood + Studio Äpp võimaldavad modifitseerida Odoo käitumist hästi kiiresti


See tähendab seda, et juurutuse aeg on 2x lühem kui konkurentidel 

vähem aega = vähem raha, kiirem kasutuselevõtmine & kiirem investeeringu tasuvus


 

2.   LIHTSASTI SKALEERITAV

Hinna ja moodulipõhise loogika poolest sobib nii suurtele kui väikestele.

 

Hyundai, Toyota ja paljud teised tootjad kasutavad Odood, kuna see annab neile tohutult võimalusi. Samal ajal sobib Odoo aga ka väikestele ja keskmise suurusega tootmisettevõtetele.

Isegi mees-ja-koer-firmad võivad edukalt ERPi abil äri teha. Alustada on võimalik ka vaid ühe rakendusega ja lisada äri kasvades tükke juurde. Lisaks sellele saab muuta oma Odoo täpselt äriga kohanduvaks, et see sobituks ettevõtte harjumuspäraste protsessidega.

 

3.   TOOTLIKKUSE KASV

Lühem aeg tellimusest kohale toimetamiseni jm konkurentsieelised.

 

Kui majandus on ebakindel, ollakse investeeringute osas ettevaatlik. Juba aastakümneid tagasi aitas äritarkvara tootmistsüklit lühendada, tootlikkust ja konkurentsivõimet tõsta, äri kasvatada ja arendada. Täna võib see olla isegi eksistentsiküsimus.

ERPi suurim eelis kriisi ajal ja kriisi järgselt on andmete edastamise ja jagamise kiirus ja mugavus. Info liigutamise automatiseerimine tõstab ühelt poolt tootlikkust, teisalt väljendub majanduskasuna kaudsetes tuludes. Näiteks mugavus, kliendibaasi kasv, aga ka hea ja usalduslik suhe oma klientide ja tarnijatega.

 

4.   TULEVIK ON TÄNA

Tööstus 4.0 

Odoo aitab luua protsessidest ülevaatlikkuse ja viia iga tootmisettevõtte kiiresti Excelist süsteemi. 

Kui jõuame ükskord Tööstus 4.0 ja robotiteni, on korraliku äritarkvaraga ettevõtetel palju eeliseid, näiteks see, et ettevõtte masinad saab panna otse suhtlema ERP-tarkvaraga.


Loe lähemalt Odoo MRP funktsionaalsustest: Odoo tootmismoodul ja laohaldus 


Kuidas sobivaid mooduleid valida ja juurutada? 

“Oleme pakkunud Odoo konsultatsioone ja lahendusi peamiselt tootmisettevõtetele pea viis aastat. Teame, et see on aidanud tõsta efektiivsust, säästa raha ja teenida suuremaid kasumeid paljudel klientidel,” ütleb meie tegevjuht Egon Raamat.

 

On tavaline, et klient ei tea täpselt, mida tal vaja on. 

Meie analüüs aitab fookuse seada. Just hiljuti viisime läbi ärianalüüsi uuele kliendile. Eesmärgiks seadsime luua lahendus, mis aitaks lühendada aega, mis kulub päringu esitamisest kauba kohale toimetamiseni, juhtida tarneahelat võimalikult täpselt ja hallata tõhusalt ettevõtte kasvamisega seotud muudatusi. 

Edasi lõime olemasolevatest Odoo moodulitest vajadustele vastava terviku ja aitasime seda ka juurutada. Samuti pakume kasutajatuge, et töötajad oskaks ja tahaks Odood kasutada. See on küll reeglina kõige lihtsam osa meie tööst, sest Odood on tõepoolest lihtne kasutada. Samuti pakume rätseplahendusi, liidestusi ja lisaarendusi” lisab Raamat.


Kui Odoo võiks sobida ka teie ettevõttele?

Kiire vastus on ühe kliki kaugusel.

broneeri kohtumine või demo


Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. vGVFuoXpyf 27. juuni 2020
  zPkiQTlsbJXRoqF
 2. BjxTESnmoht 27. juuni 2020
  tXJSnZTmjyK
 3. aYUjimfOK 25. november 2021
  kFMZVJvtQANTIb
 4. LlPuJszaYQHCfBI 25. november 2021
  acdyPFGRuCxB
 5. vjOzZQfBwxYg 7. detsember 2021
  ckTKWQBEJ
 6. ZFVLwyWjofAX 7. detsember 2021
  xAkCKfUqTteVFBiw
 7. IKuSejMHsPrxWC 15. detsember 2021
  qHfJwCRO
 8. CgcKSaEQu 15. detsember 2021
  GOgKWsTRPtQ
 9. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 10. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 11. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 12. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 13. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 14. abHAVPdh 24. detsember 2021
  HYIkMxqziWuhnKfC
 15. TBSbICtD 24. detsember 2021
  MdIVDZstQnifbyg

Viimati meie blogis

 1. Kuidas valida tootmistarkvara keskmise suurusega ettevõttele? 18

  Uued tootmistehnikad ja ärimudelid ning muutlikud turud seavad tootmisettevõtetele aina suuremaid nõudmisi, mille täitmine ja haldamine ilma hea tarkvarata muutub üha keerulisemaks.  

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  17. november 2021
 2. Andmeanalüüs ja Business Intelligence Odooga – reaalajas raportid ja ülevaated mõne klõpsuga 20

  Odoosse sisse ehitatud andmeanalüüsi ja Business Intelligence’i funktsionaalsuste abil saab mõne klikiga luua võtmenäitajaid koondavaid töölaudu ja reaalajalistel andmetel põhinevaid raporteid. Visualiseeritud andmed annavad kiire ülevaate, kuidas äril või osakonnal läheb. Samuti näitavad äriandmetel põhinevad diagrammid ja graafikud võimalusi kulude kokkuhoiuks, äri laiendamiseks, tõhusamaks turunduseks jne. Teisisõnu paremateks äriotsusteks, mis aitavad saavutada konkurentsieeliseid.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  25. oktoober 2021
 3. Miks keegi ei taha saada maailmas enim kasutatud äritarkvara Odoo arendajaks? 24

  Odoost on saanud  enim kasutatav äritarkvara maailmas, millel on 7 miljonit kasutajat. Paar kuud tagasi sai tarkvara arendavast Belgia ettevõttest ükssarvik. Ettevõtte väärtus kerkis €2 miljardile. Miks siis keegi ei taha saada Odoo arendajaks?

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  8. september 2021
 4. Timmitud tootmine ehk LEAN manufacturing Odooga 22

  LEAN Manufacturing ja LEAN Production põhimõtteid järgitakse tootmisettevõtetes üha enam. Timmitud ehk kulusäästlik tootmine võimaldab toota kaks kuni kolm korda väiksemate ressurssidega kui tavapärase tootmisviisi puhul. See tähendab, et vaja on kas vähem töötajaid, vähem seadmeid, vähem ruumi või vähem aega. Kuidas aitab ERP kulusäästlikult toota ja kuidas LEAN põhimõtteid Odoo abil rakendada? Selles artiklis anname põhjaliku ja visuaalse sissevaate Odoo võimalustesse. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  7. september 2021
 5. LEAN tootmine ja ERP – kuidas need kokku sobivad? 28

  Tööstus 4.0 on tark tehas, kus tootmisüksused ja logistikasüsteemid suhtlevad suures osas autonoomselt ehk ilma inimese sekkumiseta. Et sellist küpsusastet saavutada, ei piisa vaid tootmise robotiseerimisest ja automatiseerimisest. Maksimaalse efektiivsuse ja digitaliseerituse saavutamiseks tuleb timmida kogu tarneahelat ning lisaks tootmisele kaasata laod, müük, ost, planeerimine jne. Kuidas seda saavutada? 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  31. august 2021

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: