Miks valivad tootmisettevõtted üha enam Odoo MRP ja äritarkvara?

Miks valivad tootmisettevõtted üha enam Odoo MRP ja äritarkvara?

Varem tähendas tootmistarkvara hankimine sadadesse tuhandetesse ulatuvaid investeeringuid, enam mitte. Valmis kuutasupõhise hinnaga tööriistu leidub iga etapi ja äriprotsessi jaoks, sh disain, toorme sisseost ja hanked, tootmine, kvaliteedikontroll, tellimuste haldus, logistika jpm. Paljude tootjate väljakutse on aga hoopis see, kuidas tagada kõigi nende integreeritus ja samal ajal süsteemi paindlikkus. 


Muutusteks tehnoloogiates, turul ja tarneahelates tuleb valmis olla. Üha enam kasutavad tootjad üle maailma terviklikke, kuid avatud äritarkvaralahendusi. Juba ca viis aastat võimsalt kasvanud Odoost on saanud kasutajate poolt kõrgeimalt hinnatud ERP (GetAppi kategooria liider). Järgnevad Microsoft Dynamics 365, NetSuite, Workday Financial, ERPNext, SAP Business One jt.


Tootmisettevõtete jaoks on peamine eelis see, et Odoos on koos nii MRP, CRM kui ERP.  


Mis on ERP?

(Enterprise Resource Planning)

ERP on keskne majandustarkvara, mis aitab ettevõtetel juhtida ja hallata erinevaid äriprotsesse (nii tehnoloogia, teenuste, juhtimise, raamatupidamise kui tööjõuga seotud ülesandeid, raporteid, plaane) ühes tarkvaras. 

Avatud ERP omavahel integreeritud rakendustest koosnev süsteem, kus iga spetsialiseeritud moodul katab oma töövoogu, aga kõik andmed jooksevad kokku ühte andmebaasi. 

ERP aitab kahandada kulutusi administratiivsetele tegevustele, muuta osakondade ja ärifunktsioonide vahelise suhtluse efektiivsemaks, kasvatada müüki, kasumit ja ettevõtet ning klientide rahulolu.

 

Mis on MRP?

 (Manufacturing Resources Planning)

MRP on tootmise planeerimise tarkvara, mis aitab tootmise protsesse hõlpsamini planeerida.

 

Mis on CRM?

 (Customer Relationship Management)

CRM on klientide, müügitehingute ja tellimuste haldamise ning kliendisuhete juhtimise tarkvara.Mis on Odoo võimsa kasvu põhjused tootjate silmis?

 

1.   MADALAMAD KULUD

Kuigi alustamine maksab, on hilisemad kulud Odooga madalamad kui teiste TOP 10 jõudnud lahenduste puhul.

 Miks see nii on? 

Väga palju valmis mooduleid ja funktsionaalsust tähendab seda et ei pea arendama, saab ainult juurutada

Avatud lähtekood + Studio Äpp võimaldavad modifitseerida Odoo käitumist hästi kiiresti


See tähendab seda, et juurutuse aeg on 2x lühem kui konkurentidel 

vähem aega = vähem raha, kiirem kasutuselevõtmine & kiirem investeeringu tasuvus


 

2.   LIHTSASTI SKALEERITAV

Hinna ja moodulipõhise loogika poolest sobib nii suurtele kui väikestele.

 

Hyundai, Toyota ja paljud teised tootjad kasutavad Odood, kuna see annab neile tohutult võimalusi. Samal ajal sobib Odoo aga ka väikestele ja keskmise suurusega tootmisettevõtetele.

Isegi mees-ja-koer-firmad võivad edukalt ERPi abil äri teha. Alustada on võimalik ka vaid ühe rakendusega ja lisada äri kasvades tükke juurde. Lisaks sellele saab muuta oma Odoo täpselt äriga kohanduvaks, et see sobituks ettevõtte harjumuspäraste protsessidega.

 

3.   TOOTLIKKUSE KASV

Lühem aeg tellimusest kohale toimetamiseni jm konkurentsieelised.

 

Kui majandus on ebakindel, ollakse investeeringute osas ettevaatlik. Juba aastakümneid tagasi aitas äritarkvara tootmistsüklit lühendada, tootlikkust ja konkurentsivõimet tõsta, äri kasvatada ja arendada. Täna võib see olla isegi eksistentsiküsimus.

ERPi suurim eelis kriisi ajal ja kriisi järgselt on andmete edastamise ja jagamise kiirus ja mugavus. Info liigutamise automatiseerimine tõstab ühelt poolt tootlikkust, teisalt väljendub majanduskasuna kaudsetes tuludes. Näiteks mugavus, kliendibaasi kasv, aga ka hea ja usalduslik suhe oma klientide ja tarnijatega.

 

4.   TULEVIK ON TÄNA

Tööstus 4.0 

Odoo aitab luua protsessidest ülevaatlikkuse ja viia iga tootmisettevõtte kiiresti Excelist süsteemi. 

Kui jõuame ükskord Tööstus 4.0 ja robotiteni, on korraliku äritarkvaraga ettevõtetel palju eeliseid, näiteks see, et ettevõtte masinad saab panna otse suhtlema ERP-tarkvaraga.


Loe lähemalt Odoo MRP funktsionaalsustest: Odoo tootmismoodul ja laohaldus 


Kuidas sobivaid mooduleid valida ja juurutada? 

“Oleme pakkunud Odoo konsultatsioone ja lahendusi peamiselt tootmisettevõtetele pea viis aastat. Teame, et see on aidanud tõsta efektiivsust, säästa raha ja teenida suuremaid kasumeid paljudel klientidel,” ütleb meie tegevjuht Egon Raamat.

 

On tavaline, et klient ei tea täpselt, mida tal vaja on. Meie analüüs aitab fookuse seada. Just hiljuti viisime läbi ärianalüüsi uuele kliendile. Eesmärgiks seadsime luua lahendus, mis aitaks lühendada aega, mis kulub päringu esitamisest kauba kohale toimetamiseni, juhtida tarneahelat võimalikult täpselt ja hallata tõhusalt ettevõtte kasvamisega seotud muudatusi. Edasi lõime olemasolevatest Odoo moodulitest vajadustele vastava terviku ja aitasime seda ka juurutada. Samuti pakume kasutajatuge, et töötajad oskaks ja tahaks Odood kasutada. See on küll reeglina kõige lihtsam osa meie tööst, sest Odood on tõepoolest lihtne kasutada. Samuti pakume rätseplahendusi, liidestusi ja lisaarendusi” lisab Raamat.


Kui Odoo võiks sobida ka teie ettevõttele?

Kiire vastus on ühe kliki kaugusel.

broneeri kohtumine või demo


Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. vGVFuoXpyf 27. juuni 2020
  zPkiQTlsbJXRoqF
 2. BjxTESnmoht 27. juuni 2020
  tXJSnZTmjyK

Viimati meie blogis

 1. Avatud Lahendused tunnistati Odoo Kuldpartneriks 2

  Avatud Lahendused on Odoo Kuldpartner!

  Aitäh partneritele ja meie ambitsioonikatele klientidele. Meil on võimalik areneda ainult tänu teie usaldusele ja nõudlikkusele. Kuldpartneri staatus näitab seda, et meie oskused ja kogemused on väga kõrgel tasemel, et rakendada Odood parimal ja kuluefektiivseimal viisil mistahes ärivajadustele. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  9. detsember 2020
 2. Avalahi 2020 – „Kasvame küll, aga endiselt naudime töötamist väikses efektiivses keskkonnas“

  Millega 2020 Avalahis meelde jääb? Kuidas kirjeldaksid Avatud Lahenduste meeskonda? Millised on Avalahi tööpõhimõtted ja ettevõtte kultuur? Mida toob uus 2021? Aasta võtab kokku Avatud Lahenduste tegevjuht Egon Raamat. 

  Tiina Nuum

  Tiina Nuum

  7. detsember 2020
 3. Mida see tähendab, et Odoo on moodulipõhine? 2

  Osad väiksemad ja keskmise suurusega ettevõtted arvavad, et integreeritud äritarkvara on mõeldud ainult suurtele, et see on keeruline ja kallis ning seda pole mõtet kasutada väikeses firmas. Samas hindavad väikesed ettevõtted tihti oma vajadusi ja ka kulutusi tegelikust väiksemaks. Samuti ei teata, et näiteks Odoo puhul on võimalik alustada tarkvara kasutamist ühest-kahest-kolmest moodulist ning aja jooksul ja ettevõtte kasvades vajalikke mooduleid ja funktsioone hõlpsalt juurde lisada. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  19. november 2020
 4. Teenuse osutamine kliendi juures- protsess Odoos päringust arve esitamiseni 2

  Odoo Field Service Management moodul on mõeldud eelkõige kliendi asukohas teenuseid pakkuvatele ettevõtetele. N: Kardinate või köögimööbli paigaldus, mööbli kokkupanek, torulukksepatööd, kodutehnika vms parandamine. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  3. november 2020
 5. Odoo e-poe lahendus 2

  Kui otsite e-poe lahendust koos kogu muu vajaliku äritarkvaraga, siis on Odoo ilmselt parim lahendus turul. Lisaks sellele, et platvormi on lihtne kasutada, on suurimaks eeliseks info automaatne andmevahetus e-poe, logistika ja raamatupidamistarkvara vahel. Kõik müügitehingud kajastuvad kohe ka laos ja raamatupidamises. Nii ei juhtu see, et e-poes ja raamatupidamisprogrammis hinnad või laoseisud ei ühti. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  26. oktoober 2020

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: