Miks valivad tootmisettevõtted üha enam Odoo MRP ja äritarkvara?

Miks valivad tootmisettevõtted üha enam Odoo MRP ja äritarkvara?

Varem tähendas tootmistarkvara hankimine sadadesse tuhandetesse ulatuvaid investeeringuid, enam mitte. Valmis kuutasupõhise hinnaga tööriistu leidub iga etapi ja äriprotsessi jaoks, sh disain, toorme sisseost ja hanked, tootmine, kvaliteedikontroll, tellimuste haldus, logistika jpm. Paljude tootjate väljakutse on aga hoopis see, kuidas tagada kõigi nende integreeritus ja samal ajal süsteemi paindlikkus. 


Muutusteks tehnoloogiates, turul ja tarneahelates tuleb valmis olla. Üha enam kasutavad tootjad üle maailma terviklikke, kuid avatud äritarkvaralahendusi. Juba ca viis aastat võimsalt kasvanud Odoost on saanud kasutajate poolt kõrgeimalt hinnatud ERP (GetAppi kategooria liider). Järgnevad Microsoft Dynamics 365, NetSuite, Workday Financial, ERPNext, SAP Business One jt.


Tootmisettevõtete jaoks on peamine eelis see, et Odoos on koos nii MRP, CRM kui ERP.  


Mis on ERP?

(Enterprise Resource Planning)

ERP on keskne majandustarkvara, mis aitab ettevõtetel juhtida ja hallata erinevaid äriprotsesse (nii tehnoloogia, teenuste, juhtimise, raamatupidamise kui tööjõuga seotud ülesandeid, raporteid, plaane) ühes tarkvaras. 

Avatud ERP omavahel integreeritud rakendustest koosnev süsteem, kus iga spetsialiseeritud moodul katab oma töövoogu, aga kõik andmed jooksevad kokku ühte andmebaasi. 

ERP aitab kahandada kulutusi administratiivsetele tegevustele, muuta osakondade ja ärifunktsioonide vahelise suhtluse efektiivsemaks, kasvatada müüki, kasumit ja ettevõtet ning klientide rahulolu.

 

Mis on MRP?

 (Manufacturing Resources Planning)

MRP on tootmise planeerimise tarkvara, mis aitab tootmise protsesse hõlpsamini planeerida.

 

Mis on CRM?

 (Customer Relationship Management)

CRM on klientide, müügitehingute ja tellimuste haldamise ning kliendisuhete juhtimise tarkvara.Mis on Odoo võimsa kasvu põhjused tootjate silmis?

 

1.   MADALAMAD KULUD

Kuigi alustamine maksab, on hilisemad kulud Odooga madalamad kui teiste TOP 10 jõudnud lahenduste puhul.

 Miks see nii on? 

Väga palju valmis mooduleid ja funktsionaalsust tähendab seda et ei pea arendama, saab ainult juurutada

Avatud lähtekood + Studio Äpp võimaldavad modifitseerida Odoo käitumist hästi kiiresti


See tähendab seda, et juurutuse aeg on 2x lühem kui konkurentidel 

vähem aega = vähem raha, kiirem kasutuselevõtmine & kiirem investeeringu tasuvus


 

2.   LIHTSASTI SKALEERITAV

Hinna ja moodulipõhise loogika poolest sobib nii suurtele kui väikestele.

 

Hyundai, Toyota ja paljud teised tootjad kasutavad Odood, kuna see annab neile tohutult võimalusi. Samal ajal sobib Odoo aga ka väikestele ja keskmise suurusega tootmisettevõtetele.

Isegi mees-ja-koer-firmad võivad edukalt ERPi abil äri teha. Alustada on võimalik ka vaid ühe rakendusega ja lisada äri kasvades tükke juurde. Lisaks sellele saab muuta oma Odoo täpselt äriga kohanduvaks, et see sobituks ettevõtte harjumuspäraste protsessidega.

 

3.   TOOTLIKKUSE KASV

Lühem aeg tellimusest kohale toimetamiseni jm konkurentsieelised.

 

Kui majandus on ebakindel, ollakse investeeringute osas ettevaatlik. Juba aastakümneid tagasi aitas äritarkvara tootmistsüklit lühendada, tootlikkust ja konkurentsivõimet tõsta, äri kasvatada ja arendada. Täna võib see olla isegi eksistentsiküsimus.

ERPi suurim eelis kriisi ajal ja kriisi järgselt on andmete edastamise ja jagamise kiirus ja mugavus. Info liigutamise automatiseerimine tõstab ühelt poolt tootlikkust, teisalt väljendub majanduskasuna kaudsetes tuludes. Näiteks mugavus, kliendibaasi kasv, aga ka hea ja usalduslik suhe oma klientide ja tarnijatega.

 

4.   TULEVIK ON TÄNA

Tööstus 4.0 

Odoo aitab luua protsessidest ülevaatlikkuse ja viia iga tootmisettevõtte kiiresti Excelist süsteemi. 

Kui jõuame ükskord Tööstus 4.0 ja robotiteni, on korraliku äritarkvaraga ettevõtetel palju eeliseid, näiteks see, et ettevõtte masinad saab panna otse suhtlema ERP-tarkvaraga.


Loe lähemalt Odoo MRP funktsionaalsustest: Odoo tootmismoodul ja laohaldus 


Kuidas sobivaid mooduleid valida ja juurutada? 

“Oleme pakkunud Odoo konsultatsioone ja lahendusi peamiselt tootmisettevõtetele pea viis aastat. Teame, et see on aidanud tõsta efektiivsust, säästa raha ja teenida suuremaid kasumeid paljudel klientidel,” ütleb meie tegevjuht Egon Raamat.

 

On tavaline, et klient ei tea täpselt, mida tal vaja on. Meie analüüs aitab fookuse seada. Just hiljuti viisime läbi ärianalüüsi uuele kliendile. Eesmärgiks seadsime luua lahendus, mis aitaks lühendada aega, mis kulub päringu esitamisest kauba kohale toimetamiseni, juhtida tarneahelat võimalikult täpselt ja hallata tõhusalt ettevõtte kasvamisega seotud muudatusi. Edasi lõime olemasolevatest Odoo moodulitest vajadustele vastava terviku ja aitasime seda ka juurutada. Samuti pakume kasutajatuge, et töötajad oskaks ja tahaks Odood kasutada. See on küll reeglina kõige lihtsam osa meie tööst, sest Odood on tõepoolest lihtne kasutada. Samuti pakume rätseplahendusi, liidestusi ja lisaarendusi” lisab Raamat.


Kui Odoo võiks sobida ka teie ettevõttele?

Kiire vastus on ühe kliki kaugusel.

broneeri kohtumine või demo


Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. vGVFuoXpyf 27. juuni 2020
  zPkiQTlsbJXRoqF
 2. BjxTESnmoht 27. juuni 2020
  tXJSnZTmjyK

Viimati meie blogis

 1. Odoo Field Service Management - tarkvara kliendi asukohas teenuseid pakkuvale ettevõttele

  Teenuste osutamisega kliendi asukohas on seotud päris palju muutujaid: klient, koht, aeg, tööriistad, tarvikud, pidevad muudatused. Keeruline pusle. Kliendi kalendri, spetsialisti kalendri, asukohtade ja vajalike materjalide planeerimine võib olla ajamahukas. Ilma korraliku süsteemita on vigade tekkimine üsna tõenäoline.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  15. oktoober 2020
 2. Tootmine, hulgimüük, teenindus... Millist kasu Odoo erinevatele vertikaalidele pakub?

  Paljude ettevõtete jaoks on tarkvara valimisel tähtis tegur tegevusvaldkonna spetsiifilise funktsionaalsuse olemasolu. Paljud ettevõtted kurdavad, et nad pole efektiivsed, sest kulutavad palju aega sisestades sama infot erinevatesse süsteemidesse – spetsialistide programmidest abisüsteemidesse ja sealt majandustarkvarasse, et katta funktsionaalseid puudusi. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  15. september 2020
 3. Mitme aastaga ERPi investeerimine end ära tasub?

  Klassikaline tasuvusarvutuse loogika on lihtne. Kulutan x eurot ja määratud aja jooksul saan vastutasuks y eurot. Kui y on suurem kui x ja y taastamiseks kuluv aeg on mõistlik, siis peetakse investeeringut tasuvaks.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  7. september 2020
 4. Kuidas Odoo end ära tasub? 2

  Üks osa ettevõtte juhte pöördub meie poole seetõttu, et nende praegused protsessid ja vananenud tehnoloogia on lakanud töötamast või kohe-kohe õhku lendamas. Teine osa juhte ja omanikke teavad, et olemasolevad vahendid takistavad kasvu ja edasiliikumist. Nad teavad, et peab olema parem viis asju teha, kuid nad pole kindlad, mida tulemuslikkuse parandamiseks teha.


  Egon Raamat

  Egon Raamat

  31. august 2020

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: