Miks keegi ei taha saada maailmas enim kasutatud äritarkvara Odoo arendajaks?

Miks keegi ei taha saada maailmas enim kasutatud äritarkvara Odoo arendajaks?

Odoost on saanud  enim kasutatav äritarkvara maailmas, millel on 7 miljonit kasutajat. Paar kuud tagasi sai tarkvara arendavast Belgia ettevõttest ükssarvik. Ettevõtte väärtus kerkis €2 miljardile. Miks siis keegi ei taha saada Odoo arendajaks?


Meie arvates on Odoo väga hea võimalus arendajale, kes ei soovi olla koodi-monkey, tõuksi-progeja või mutrike suurte hangete projektides.

Odoo arendajana kirjutad koodi tarkvaras,
mida päriselt ka igapäevaselt kasutatakse.

 

Mis on Odoo?

Odoo on avatud lähtekoodiga terviklik äritarkvara, mis on kirjutatud Pythonis ja katab ära kõikvõimalikud äri juhtimise ja haldamise funktsioonid müügist tootmise, laohalduse ja raamatupidamiseni.

Odoo sai alguse 2005. aastal nimega TinyERP, 2010. aastal nimetati see ümber OpenERPiks. Sellest ajast alates on Odoo kiiresti kasvanud ja laiendanud oma pakkumist kaugemale traditsioonilistest ERP-süsteemidest. Täna on olemas moodulid ka moodsa veebilehe ja e-poe tegemiseks ja haldamiseks.

Alates 2014. aastast kannab tarkvara nime Odoo. Klientide seas on nii ühe kasutajaga idufirmasid kui ka 300 000+ kasutajaga suurettevõtteid, nt Toyota, Hyundai ja Danone.

 

Odoo numbrites  

 • 7 miljonit kasutajat
 • 32 äppi
 • 31757 kolmanda osapoole äppi
 • 3500+ partnerit
 • Odool 1700+ töötajat (järgmise aasta jooksul soovib Odoo värvata veel 1000 inimest)


Mis on Odoo edu võti?

Kasutajate hinnangul pole Odoo mitte üksnes hea, vaid oma kategooria parim toode.

Gartneri Quadrant’is asetub Odoo ERPidest ja CRMidest kasutajasõbralikkuse ja funktsionaalsuste poolest kõrgeimale kohale.

 

 Miks siis keegi ei taha saada Odoo arendajaks?

Odoo tarkvara ei ole veel tarkvaraarendajate seas piisavalt tuntud. Samas on Odoo kasutajate arvult juba üks enimkasutatud ERP-süsteeme.  

 

Tulede ja viledeta ükssarvik

Tarkvara tuntus arendajate seas on suhteliselt vähene, kuna Odoo on harjunud oma asja ajama ilma tulede ja viledeta. Odoo asutaja ja juht Fabian Pinckaers on üks vaoshoitumaid ükssarviku juhte, keda olete ilmselt eales näinud. Odoo ei ole pannud meeletuid summasid turundusse. Edu on toonud  investeering väga heasse tarkvarasse.

 

Odoo arendaja palk

PayScale'i andmetel on Python Odoo arendajate keskmised palgad erinevates riikides järgmised:

 • USA - 72 930 eurot
 • Suurbritannia - 39 930 eurot
 • Saksamaa - 38 750 eurot
 • Prantsusmaa - 37 858 eurot

10 000 eurot boonust

Hiljuti kuulutas Odoo välja 10 000 euro suuruse stardiboonuse igale Belgias meeskonnaga liituvale arendajale, et anda neile lisastiimul töökoha vahetamiseks.

 

Avatud lähtekood ja suur ökosüsteem

Odoo ei ole klassikaline ERP süsteemi pakkuja. Odoo on avatud lähtekoodiga, mis tähendab, et arendajate kogukond saab seda pidevalt täiustada. Odood on võimalik kohendada mistahes ettevõtte protsessidega.

Odoo on moodulipõhise ülesehitusega. 

Odoo standardis on 32 moodulit, mille seast saab ettevõtte valida enda protsesside haldamiseks sobivad moodulid. Lisaks on saadaval 300+ standardmoodulit, mis on Odoo poolt sertifitseeritud ning mis täiendavad standardmoodulite funktsionaalsust.

Odoo äpid on moodulid, mis on arendatud Odoo kogukonna poolt. Enamasti ühendavad need endas erinevate põhimoodulite funktsionaalsuste täiendusi just mingi spetsiifilise äri- või tegevusvaldkonna jaoks.

Kui ettevõttel on vajadus, mida standardfunktsionaalsus ei kata, siis on võimalus otsida sobivat lahendust äppide seast või lasta arendada ettevõtte vajadustele vastav moodul rätseparendusena.  

Miks peaks tahtma saada Odoo arendajaks?

Arendajana võid olla kindel, et tegemist on väga ägeda tootega, sind ümbritsevad nutikad kolleegid ja sul on palju võimalusi enesearenguks.

Tugev kohalik meeskond ning globaalne kogukond toetavad sinu kiiret tehnilist arengut.

Töö käigus saad teadmised ja kogemused ka finantsarvestuse, personalijuhtimise, logistika ja muude valdkondade kohta. See kogemus on kohati väärtuslikum kui mitu magistrikraadi ülikoolist.

Laialdased teadmised erinevatest äriprotsessidest ettevõtetes annavad sama suure eelise tulevastes palgaläbirääkimistes ja karjäärivalikutes kui programmeerimiskeelte valdamine.

 

Milline on Odoo arendaja töö juurutuspartneri juures?

Juurutuspartneri arendajana tegeled igapäevaselt standardfunktsionaalsuse täiustamisega vastavalt projektijuhi poolt kirjeldatud ärivajadustele ja -nõuetele.

 

Milline on tehniline stack?

Odoo ERP arendajad peavad valdama Pythonit, PostgreSQLi, Javascripti ja HTMLi.

Kas ma saan siis ka 10 000 eurot nagu Odoo arendajad Belgias? 

Esimesel päeval, nagu Odoos Belgias, küll ei saa, küll aga maksame lojaalsustasu arendajatele, kes on meie juures töötanud 3 aastat.  

Lisaks teenivad arendajad igakuiselt oma teenitud kasumilt boonust, mis kokkuvõttes annab sulle palju rohkem kui Odoo 10 000 eurot alustamistasu.

 

Milline on värbamisprotsess Avatud Lahendustes?

Meie värbamisprotsess on kiire. Kandideeri, vaatame üle sinu CV ja kui sinu varasem kogemus toetab meie juures töötamist, siis saadame sulle proovitöö. Kui lahendad proovitöö nädala jooksul, siis kutsume su vestlusele. Pakkumise tegemiseks läheb vähem kui kaks nädalat.

Kes on Avatud Lahendused?

Oleme Eesti suurim Odoo partner ja teenusepakkuja. Keskendume konsultatsioonidele ja eriarendustele keskmise suurusega ettevõtetele.

Täna on enamik kliente tootmis-, kaubandus- ja teenindussektorist. Valisime Odoo kaheksa aastat tagasi ja meist on saanud tõelised Odoo fännid.

 

Kas Tallinn või Tartu?

Meil on kontorid nii Tallinnas kui ka Tartus.

Oleme avatud ka kodukontoris töötamisele.

 

Kas räägime lähemalt?

Saada oma CV arendaja@avalah.ee

Kirjuta kommentaar

Email again:

Viimati meie blogis

 1. Miks keegi ei taha saada maailmas enim kasutatud äritarkvara Odoo arendajaks?

  Odoost on saanud  enim kasutatav äritarkvara maailmas, millel on 7 miljonit kasutajat. Paar kuud tagasi sai tarkvara arendavast Belgia ettevõttest ükssarvik. Ettevõtte väärtus kerkis €2 miljardile. Miks siis keegi ei taha saada Odoo arendajaks?

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  8. september 2021
 2. Timmitud tootmine ehk LEAN manufacturing Odooga

  LEAN Manufacturing ja LEAN Production põhimõtteid järgitakse tootmisettevõtetes üha enam. Timmitud ehk kulusäästlik tootmine võimaldab toota kaks kuni kolm korda väiksemate ressurssidega kui tavapärase tootmisviisi puhul. See tähendab, et vaja on kas vähem töötajaid, vähem seadmeid, vähem ruumi või vähem aega. Kuidas aitab ERP kulusäästlikult toota ja kuidas LEAN põhimõtteid Odoo abil rakendada? Selles artiklis anname põhjaliku ja visuaalse sissevaate Odoo võimalustesse. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  7. september 2021
 3. LEAN tootmine ja ERP – kuidas need kokku sobivad? 2

  Tööstus 4.0 on tark tehas, kus tootmisüksused ja logistikasüsteemid suhtlevad suures osas autonoomselt ehk ilma inimese sekkumiseta. Et sellist küpsusastet saavutada, ei piisa vaid tootmise robotiseerimisest ja automatiseerimisest. Maksimaalse efektiivsuse ja digitaliseerituse saavutamiseks tuleb timmida kogu tarneahelat ning lisaks tootmisele kaasata laod, müük, ost, planeerimine jne. Kuidas seda saavutada? 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  31. august 2021
 4. Mis on GAP analüüs? 10

  ERPi juurutamine nõuab korralikku planeerimist. Et ERP saaks rakendatud vastavalt ärinõuetele ja ettevõtte protsessidele, algab iga meie juurutus- ja arendusprojekt GAP analüüsiga. Kuna Odoo on avatud lähtekoodiga tarkvara, saab seda nii tänu süsteemi sisse ehitatud paindlikkusele kui ka lisa-arendustega kohandada ja täiustada.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  14. juuni 2021
 5. Odoo POS - terviklik kassasüsteem 16

  Odoo POS ehk Point of Sales on kassasüsteemi terviklahendus igas suuruses ettevõtetele. Lisaks jae- ja hulgikaubandusele kasutatakse tarkvara ka näiteks restoranides ja kohvikutes, spaades, salongides, apteekides, spordiklubides, kliinikutes, autopesulates jms. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  17. mai 2021

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: