Mida see tähendab, et Odoo on moodulipõhine?

Mida see tähendab, et Odoo on moodulipõhine?

Osad väiksemad ja keskmise suurusega ettevõtted arvavad, et integreeritud äritarkvara on mõeldud ainult suurtele, et see on keeruline ja kallis ning seda pole mõtet kasutada väikeses firmas. Samas hindavad väikesed ettevõtted tihti oma vajadusi ja ka kulutusi tegelikust väiksemaks. Samuti ei teata, et näiteks Odoo puhul on võimalik alustada tarkvara kasutamist ühest-kahest-kolmest moodulist ning aja jooksul ja ettevõtte kasvades vajalikke mooduleid ja funktsioone hõlpsalt juurde lisada. 

Ilmselt peavad kõik ettevõtted pidama oma raamatupidamist, lugema e-maile, jagama infot internetis ja kasutama kontoritarkvara. 10 + töötajaga ettevõtete jaoks muutuvad sageli oluliseks ka klientide haldus, hinnapakkumiste haldus, laohalduse, ajaarvestuse, tellimuste ja failide halduse tööriistad.
 

Samal ajal vajavad erinevate tegevusalade ettevõtted erinevaid tööriistu. Näiteks autoteeninduse ettevõte jaoks on tähtsad tööajaarvestuse ja tellimuste haldamise tarkvara, trükikojad vajavad spetsiaalset hinnapakkumiste haldamise vahendit, sest trükitööstuses on kõik tellimused individuaalsed ja on vaja teha väga palju hinnapakkumisi.

 

Kas plaanite oma ettevõtet kasvatada? 

Kui jah, siis vajate hõlpsalt skaleeritavat süsteemi, mis ei muutuks samal ajal keerukaks.

Odoo just seda pakubki. Odoo pakub valmis lahendusi nii kõiki ettevõtteid puudutavate kui spetsiifiliste tegevuste jaoks. 

 

Odoo on moodulipõhine 

ERP-idega on üldiselt nii, et enamik süsteeme on kas väga keerukad (SAP), väga spetsiifilised (Microsoft NAV), kallid (Oracle, SAP). Väiksemad lahendused jälle ei kata kõiki ettevõtte vajadusi.

 

Mitte moodulipõhiste ERPide puhul ei saa oma ärinõuete ja protsesside põhjal valida, milliseid elemente vaja on. Odoo moodulitest saab kokku panna just vajalikud funktsioonid ja välja jätta kõik, mis vähemalt antud hetkel liigne.

 

Odoo on moodulipõhine lahendus, mis tähendab seda, et vajalikud funktsionaalsused saab enda jaoks ise kokku panna. Odoo standardmoodulid katavad ära ettevõtte kõik tegevusvaldkonnad: tootmise, ostu-müügi, kliendihalduse, lao, tarneahela, finantsjuhtimise, personalihalduse. Uuemad versioonid ka nüüdisaegse äri kõik e-kaubanduse- ja digiturunduse tööriistad.

 

Odoo moodulid on nagu klotsid – sobivad omavahel suurepäraselt ning moodustavad ühtse reaalajas andmetega terviku.


Mis vahe on Odoo moodulil ja äpil?

 

Odoo moodulid on valikulised standardkomponendid, mis on ehitatud Odoo raamistiku peale. 

Odool on 300+ standardmoodulit, mis on Odoo poolt sertifitseeritud.

Ühe mooduli kõikide võimaluste kasutamine võib sõltuda sellest, kas võtate juurde ka teisi mooduleid, millest see sõltub.

 

Kui ettevõttel on vajadus, mida standardmoodulid ära ei kata, on võimalus otsida sobivat lahendust äppide seast või lasta arendada rätseplahendusena privaatmoodul. 

Odoo äpid on komponendid, mis on arendatud kogukonna poolt. Enamasti ühendavad need endas erinevate põhimoodulite funktsionaalsusi just mingi spetsiifilise äri- või tegevusvaldkonna jaoks. 

Eestis kasutavad ettevõtted kõige enam neid mooduleid:


Raamatupidamine 

Loodud vastalt kodumaistele raamatupidamisnõuetele. E-arvete tugi XML formaadis. KMD ja TSD automaatne koostamine EMTAsse laadimiseks. Mugav erisoodustuste haldamine. Eesti bilanss ja kasumiaruanded, mis on muudetavad. Eesti seadusandlusele vastav palgaarvestus. Kõikide Eesti pankade maksefailide koostamine. Pangaväljavõtte süsteem importimine. EDI liideste tugi 


Tootmine 

Materjali planeerimine + Hooldus + Toote elutsükli juhtimine + Kvaliteedikontroll + Tööstus 4.0

 

Projektid 

Võimaldab juhtida erinevat tüüpi projekte. Tiimitöö

 

Palga- ja personaliarvestus 

Avatud Lahenduste poolt välja töötatud Eesti lokalisatsioon. Palgad ja puhkused, tööajad ja ületunnid, tööjõumaksud jne

 

Ladu ja automatiseeritud laohaldus

Odoo võimaldab seadistada laoliikumised vastavalt ettevõtte omapärale. Näiteks müügi hetkel broneerib süsteem laos olevad tooted. Toodete puudumisel teavitab süsteem erinevaid osapooli või hoopis koostab ise automaatselt ostutellimuse. Skaneerimise tugi aitab hoida korda laoriiulitel kui ka kauba vastuvõtmisel ja pakkimisel. Skänneeri väljaminev kaup ning prindi välja koheselt ka kaubalipikud.

 

Kassasüsteemid

Odoo kassa tugevus - liidestus lao ja raamatupidamise rakendustega. Kõik kassas tehtud tehingud  registreeritakse automaatselt raamatupidamises ja CRM-is, kuna klienti saab rakendusest tuvastada. Jpm.

 

Ostujuhtimine

Lihtne ostutellimuse loome vastavalt hinnapakkumisele või ostupakkumisele. Sõltuvalt tarnijaga sõlmitud lepingust arveldamine ette, kauba üleandmisel või pärast kauba kättesaamist. Jpm.


Telema EDI moodul - elektroonne dokumendivahetus (saatelehed, arved, tellimused, vastuvõtukinnitused ja tagastusteated).

 

Dokumendihaldus - terviklik digitaalne süsteem dokumentide haldamiseks.

 


Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. oXBfKPhAdmjtH 6. jaanuar 2021
  SADZkKlfPIR
 2. IOMTrizoevgkaxD 6. jaanuar 2021
  FOQLbtNY

Viimati meie blogis

 1. Avatud Lahendused tunnistati Odoo Kuldpartneriks 2

  Avatud Lahendused on Odoo Kuldpartner!

  Aitäh partneritele ja meie ambitsioonikatele klientidele. Meil on võimalik areneda ainult tänu teie usaldusele ja nõudlikkusele. Kuldpartneri staatus näitab seda, et meie oskused ja kogemused on väga kõrgel tasemel, et rakendada Odood parimal ja kuluefektiivseimal viisil mistahes ärivajadustele. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  9. detsember 2020
 2. Avalahi 2020 – „Kasvame küll, aga endiselt naudime töötamist väikses efektiivses keskkonnas“

  Millega 2020 Avalahis meelde jääb? Kuidas kirjeldaksid Avatud Lahenduste meeskonda? Millised on Avalahi tööpõhimõtted ja ettevõtte kultuur? Mida toob uus 2021? Aasta võtab kokku Avatud Lahenduste tegevjuht Egon Raamat. 

  Tiina Nuum

  Tiina Nuum

  7. detsember 2020
 3. Mida see tähendab, et Odoo on moodulipõhine? 2

  Osad väiksemad ja keskmise suurusega ettevõtted arvavad, et integreeritud äritarkvara on mõeldud ainult suurtele, et see on keeruline ja kallis ning seda pole mõtet kasutada väikeses firmas. Samas hindavad väikesed ettevõtted tihti oma vajadusi ja ka kulutusi tegelikust väiksemaks. Samuti ei teata, et näiteks Odoo puhul on võimalik alustada tarkvara kasutamist ühest-kahest-kolmest moodulist ning aja jooksul ja ettevõtte kasvades vajalikke mooduleid ja funktsioone hõlpsalt juurde lisada. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  19. november 2020
 4. Teenuse osutamine kliendi juures- protsess Odoos päringust arve esitamiseni 2

  Odoo Field Service Management moodul on mõeldud eelkõige kliendi asukohas teenuseid pakkuvatele ettevõtetele. N: Kardinate või köögimööbli paigaldus, mööbli kokkupanek, torulukksepatööd, kodutehnika vms parandamine. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  3. november 2020
 5. Odoo e-poe lahendus 2

  Kui otsite e-poe lahendust koos kogu muu vajaliku äritarkvaraga, siis on Odoo ilmselt parim lahendus turul. Lisaks sellele, et platvormi on lihtne kasutada, on suurimaks eeliseks info automaatne andmevahetus e-poe, logistika ja raamatupidamistarkvara vahel. Kõik müügitehingud kajastuvad kohe ka laos ja raamatupidamises. Nii ei juhtu see, et e-poes ja raamatupidamisprogrammis hinnad või laoseisud ei ühti. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  26. oktoober 2020

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: