Mida see tähendab, et Odoo on moodulipõhine?

Mida see tähendab, et Odoo on moodulipõhine?

Osad väiksemad ja keskmise suurusega ettevõtted arvavad, et integreeritud äritarkvara on mõeldud ainult suurtele, et see on keeruline ja kallis ning seda pole mõtet kasutada väikeses firmas. Samas hindavad väikesed ettevõtted tihti oma vajadusi ja ka kulutusi tegelikust väiksemaks. Samuti ei teata, et näiteks Odoo puhul on võimalik alustada tarkvara kasutamist ühest-kahest-kolmest moodulist ning aja jooksul ja ettevõtte kasvades vajalikke mooduleid ja funktsioone hõlpsalt juurde lisada. 

Ilmselt peavad kõik ettevõtted pidama oma raamatupidamist, lugema e-maile, jagama infot internetis ja kasutama kontoritarkvara. 10 + töötajaga ettevõtete jaoks muutuvad sageli oluliseks ka klientide haldus, hinnapakkumiste haldus, laohalduse, ajaarvestuse, tellimuste ja failide halduse tööriistad.
 

Samal ajal vajavad erinevate tegevusalade ettevõtted erinevaid tööriistu. Näiteks autoteeninduse ettevõte jaoks on tähtsad tööajaarvestuse ja tellimuste haldamise tarkvara, trükikojad vajavad spetsiaalset hinnapakkumiste haldamise vahendit, sest trükitööstuses on kõik tellimused individuaalsed ja on vaja teha väga palju hinnapakkumisi.

 

Kas plaanite oma ettevõtet kasvatada? 

Kui jah, siis vajate hõlpsalt skaleeritavat süsteemi, mis ei muutuks samal ajal keerukaks.

Odoo just seda pakubki. Odoo pakub valmis lahendusi nii kõiki ettevõtteid puudutavate kui spetsiifiliste tegevuste jaoks. 

 

Odoo on moodulipõhine 

ERP-idega on üldiselt nii, et enamik süsteeme on kas väga keerukad (SAP), väga spetsiifilised (Microsoft NAV), kallid (Oracle, SAP). Väiksemad lahendused jälle ei kata kõiki ettevõtte vajadusi.

 

Mitte moodulipõhiste ERPide puhul ei saa oma ärinõuete ja protsesside põhjal valida, milliseid elemente vaja on. Odoo moodulitest saab kokku panna just vajalikud funktsioonid ja välja jätta kõik, mis vähemalt antud hetkel liigne.

 

Odoo on moodulipõhine lahendus, mis tähendab seda, et vajalikud funktsionaalsused saab enda jaoks ise kokku panna. Odoo standardmoodulid katavad ära ettevõtte kõik tegevusvaldkonnad: tootmise, ostu-müügi, kliendihalduse, lao, tarneahela, finantsjuhtimise, personalihalduse. Uuemad versioonid ka nüüdisaegse äri kõik e-kaubanduse- ja digiturunduse tööriistad.

 

Odoo moodulid on nagu klotsid – sobivad omavahel suurepäraselt ning moodustavad ühtse reaalajas andmetega terviku.


Mis vahe on Odoo moodulil ja äpil?

 

Odoo moodulid on valikulised standardkomponendid, mis on ehitatud Odoo raamistiku peale. 

Odool on 300+ standardmoodulit, mis on Odoo poolt sertifitseeritud.

Ühe mooduli kõikide võimaluste kasutamine võib sõltuda sellest, kas võtate juurde ka teisi mooduleid, millest see sõltub.

 

Kui ettevõttel on vajadus, mida standardmoodulid ära ei kata, on võimalus otsida sobivat lahendust äppide seast või lasta arendada rätseplahendusena privaatmoodul. 

Odoo äpid on komponendid, mis on arendatud kogukonna poolt. Enamasti ühendavad need endas erinevate põhimoodulite funktsionaalsusi just mingi spetsiifilise äri- või tegevusvaldkonna jaoks. 

Eestis kasutavad ettevõtted kõige enam neid mooduleid:


Raamatupidamine 

Loodud vastalt kodumaistele raamatupidamisnõuetele. E-arvete tugi XML formaadis. KMD ja TSD automaatne koostamine EMTAsse laadimiseks. Mugav erisoodustuste haldamine. Eesti bilanss ja kasumiaruanded, mis on muudetavad. Eesti seadusandlusele vastav palgaarvestus. Kõikide Eesti pankade maksefailide koostamine. Pangaväljavõtte süsteem importimine. EDI liideste tugi 


Tootmine 

Materjali planeerimine + Hooldus + Toote elutsükli juhtimine + Kvaliteedikontroll + Tööstus 4.0

 

Projektid 

Võimaldab juhtida erinevat tüüpi projekte. Tiimitöö

 

Palga- ja personaliarvestus 

Avatud Lahenduste poolt välja töötatud Eesti lokalisatsioon. Palgad ja puhkused, tööajad ja ületunnid, tööjõumaksud jne

 

Ladu ja automatiseeritud laohaldus

Odoo võimaldab seadistada laoliikumised vastavalt ettevõtte omapärale. Näiteks müügi hetkel broneerib süsteem laos olevad tooted. Toodete puudumisel teavitab süsteem erinevaid osapooli või hoopis koostab ise automaatselt ostutellimuse. Skaneerimise tugi aitab hoida korda laoriiulitel kui ka kauba vastuvõtmisel ja pakkimisel. Skänneeri väljaminev kaup ning prindi välja koheselt ka kaubalipikud.

 

Kassasüsteemid

Odoo kassa tugevus - liidestus lao ja raamatupidamise rakendustega. Kõik kassas tehtud tehingud  registreeritakse automaatselt raamatupidamises ja CRM-is, kuna klienti saab rakendusest tuvastada. Jpm.

 

Ostujuhtimine

Lihtne ostutellimuse loome vastavalt hinnapakkumisele või ostupakkumisele. Sõltuvalt tarnijaga sõlmitud lepingust arveldamine ette, kauba üleandmisel või pärast kauba kättesaamist. Jpm.


Telema EDI moodul - elektroonne dokumendivahetus (saatelehed, arved, tellimused, vastuvõtukinnitused ja tagastusteated).

 

Dokumendihaldus - terviklik digitaalne süsteem dokumentide haldamiseks.

 


Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. oXBfKPhAdmjtH 6. jaanuar 2021
  SADZkKlfPIR
 2. IOMTrizoevgkaxD 6. jaanuar 2021
  FOQLbtNY
 3. nMUsrSldzLVtHgK 21. jaanuar 2021
  PiXYkvTruME
 4. QkYsIwtFMHNPp 21. jaanuar 2021
  cbVrtSYICpZ
 5. ypvlYECd 4. veebruar 2021
  heIlAmHsKdg
 6. VZiFeQOnBj 4. veebruar 2021
  sRNevVYo
 7. nGKHBAamoEfDVqpk 17. veebruar 2021
  xThlHUofYg
 8. mopjMQCErJfHiO 17. veebruar 2021
  lMypmOBK
 9. WKpvFehJRt 26. märts 2021
  JpYTljztOBPkVs
 10. vPEgWtoTiBSlymY 26. märts 2021
  hPFQwdVzgKj
 11. SBOLeTGmPZixzlcI 6. aprill 2021
  GnWQHsvtZSgrDVeX
 12. QJkswUTozDjr 6. aprill 2021
  OvehpJnHVlqXms

Viimati meie blogis

 1. Mis on GAP analüüs?

  ERPi juurutamine nõuab korralikku planeerimist. Et ERP saaks rakendatud vastavalt ärinõuetele ja ettevõtte protsessidele, algab iga meie juurutus- ja arendusprojekt GAP analüüsiga. Kuna Odoo on avatud lähtekoodiga tarkvara, saab seda nii tänu süsteemi sisse ehitatud paindlikkusele kui ka lisa-arendustega kohandada ja täiustada.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  14. juuni 2021
 2. Odoo POS - terviklik kassasüsteem 2

  Odoo POS ehk Point of Sales on kassasüsteemi terviklahendus igas suuruses ettevõtetele. Lisaks jae- ja hulgikaubandusele kasutatakse tarkvara ka näiteks restoranides ja kohvikutes, spaades, salongides, apteekides, spordiklubides, kliinikutes, autopesulates jms. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  17. mai 2021
 3. Personalijuhtimine, palgaarvestus & värbamine Odooga 4

  Inimesed on iga ettevõtte suurim vara ja personalijuhtimine üha olulisem strateegiline funktsioon konkurentsieelise saavutamisel. Tööjõudu tuleb värvata, koolitada, juhtida. Need on kõik pikaajalised ja infomahukad tegevused. Ettevõtted kasutavad Odoo personalitarkvara töötajate andmete salvestamiseks, alluvus-suhete haldamiseks, palgaarvestuseks, hüvitiste ja kulutuste haldamiseks ja muidugi värbamisprotsessides. Kui sinu ettevõttel on personali haldamisega seotud väljakutse, siis Odool on ilmselt olemas funktsionaalsus selle lahendamiseks või tõhustamiseks. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  13. aprill 2021
 4. Odoos on nüüd läbi Open Banking API „otseühendus“ kõikide suuremate Eesti pankadega 4

  Uue EL makseteenuste direktiiviga avati 2019. septembris Euroopa Liidu makseteenuste turg. Avatud panganduse eesmärk on avardada nii era- kui ka äriklientide võimalusi.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  6. aprill 2021
 5. Finantsarvestuse ja -analüüsi võimalused Odoos  7

  Ükskõik, kas teete raamatupidamist ise või ostate sisse. Odoo pakub väga laialdasi finantsarvestuse võimalusi.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  15. märts 2021

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: