Mida see tähendab, et Odoo on moodulipõhine?

Mida see tähendab, et Odoo on moodulipõhine?

Osad väiksemad ja keskmise suurusega ettevõtted arvavad, et integreeritud äritarkvara on mõeldud ainult suurtele, et see on keeruline ja kallis ning seda pole mõtet kasutada väikeses firmas. Samas hindavad väikesed ettevõtted tihti oma vajadusi ja ka kulutusi tegelikust väiksemaks. Samuti ei teata, et näiteks Odoo puhul on võimalik alustada tarkvara kasutamist ühest-kahest-kolmest moodulist ning aja jooksul ja ettevõtte kasvades vajalikke mooduleid ja funktsioone hõlpsalt juurde lisada. 

Ilmselt peavad kõik ettevõtted pidama oma raamatupidamist, lugema e-maile, jagama infot internetis ja kasutama kontoritarkvara. 10 + töötajaga ettevõtete jaoks muutuvad sageli oluliseks ka klientide haldus, hinnapakkumiste haldus, laohalduse, ajaarvestuse, tellimuste ja failide halduse tööriistad.
 

Samal ajal vajavad erinevate tegevusalade ettevõtted erinevaid tööriistu. Näiteks autoteeninduse ettevõte jaoks on tähtsad tööajaarvestuse ja tellimuste haldamise tarkvara, trükikojad vajavad spetsiaalset hinnapakkumiste haldamise vahendit, sest trükitööstuses on kõik tellimused individuaalsed ja on vaja teha väga palju hinnapakkumisi.

 

Kas plaanite oma ettevõtet kasvatada? 

Kui jah, siis vajate hõlpsalt skaleeritavat süsteemi, mis ei muutuks samal ajal keerukaks.

Odoo just seda pakubki. Odoo pakub valmis lahendusi nii kõiki ettevõtteid puudutavate kui spetsiifiliste tegevuste jaoks. 

 

Odoo on moodulipõhine 

ERP-idega on üldiselt nii, et enamik süsteeme on kas väga keerukad (SAP), väga spetsiifilised (Microsoft NAV), kallid (Oracle, SAP). Väiksemad lahendused jälle ei kata kõiki ettevõtte vajadusi.

 

Mitte moodulipõhiste ERPide puhul ei saa oma ärinõuete ja protsesside põhjal valida, milliseid elemente vaja on. Odoo moodulitest saab kokku panna just vajalikud funktsioonid ja välja jätta kõik, mis vähemalt antud hetkel liigne.

 

Odoo on moodulipõhine lahendus, mis tähendab seda, et vajalikud funktsionaalsused saab enda jaoks ise kokku panna. Odoo standardmoodulid katavad ära ettevõtte kõik tegevusvaldkonnad: tootmise, ostu-müügi, kliendihalduse, lao, tarneahela, finantsjuhtimise, personalihalduse. Uuemad versioonid ka nüüdisaegse äri kõik e-kaubanduse- ja digiturunduse tööriistad.

 

Odoo moodulid on nagu klotsid – sobivad omavahel suurepäraselt ning moodustavad ühtse reaalajas andmetega terviku.


Mis vahe on Odoo moodulil ja äpil?

 

Odoo moodulid on valikulised standardkomponendid, mis on ehitatud Odoo raamistiku peale. 

Odool on 300+ standardmoodulit, mis on Odoo poolt sertifitseeritud.

Ühe mooduli kõikide võimaluste kasutamine võib sõltuda sellest, kas võtate juurde ka teisi mooduleid, millest see sõltub.

 

Kui ettevõttel on vajadus, mida standardmoodulid ära ei kata, on võimalus otsida sobivat lahendust äppide seast või lasta arendada rätseplahendusena privaatmoodul. 

Odoo äpid on komponendid, mis on arendatud kogukonna poolt. Enamasti ühendavad need endas erinevate põhimoodulite funktsionaalsusi just mingi spetsiifilise äri- või tegevusvaldkonna jaoks. 

Eestis kasutavad ettevõtted kõige enam neid mooduleid:


Raamatupidamine 

Loodud vastalt kodumaistele raamatupidamisnõuetele. E-arvete tugi XML formaadis. KMD ja TSD automaatne koostamine EMTAsse laadimiseks. Mugav erisoodustuste haldamine. Eesti bilanss ja kasumiaruanded, mis on muudetavad. Eesti seadusandlusele vastav palgaarvestus. Kõikide Eesti pankade maksefailide koostamine. Pangaväljavõtte süsteem importimine. EDI liideste tugi 


Tootmine 

Materjali planeerimine + Hooldus + Toote elutsükli juhtimine + Kvaliteedikontroll + Tööstus 4.0

 

Projektid 

Võimaldab juhtida erinevat tüüpi projekte. Tiimitöö

 

Palga- ja personaliarvestus 

Avatud Lahenduste poolt välja töötatud Eesti lokalisatsioon. Palgad ja puhkused, tööajad ja ületunnid, tööjõumaksud jne

 

Ladu ja automatiseeritud laohaldus

Odoo võimaldab seadistada laoliikumised vastavalt ettevõtte omapärale. Näiteks müügi hetkel broneerib süsteem laos olevad tooted. Toodete puudumisel teavitab süsteem erinevaid osapooli või hoopis koostab ise automaatselt ostutellimuse. Skaneerimise tugi aitab hoida korda laoriiulitel kui ka kauba vastuvõtmisel ja pakkimisel. Skänneeri väljaminev kaup ning prindi välja koheselt ka kaubalipikud.

 

Kassasüsteemid

Odoo kassa tugevus - liidestus lao ja raamatupidamise rakendustega. Kõik kassas tehtud tehingud  registreeritakse automaatselt raamatupidamises ja CRM-is, kuna klienti saab rakendusest tuvastada. Jpm.

 

Ostujuhtimine

Lihtne ostutellimuse loome vastavalt hinnapakkumisele või ostupakkumisele. Sõltuvalt tarnijaga sõlmitud lepingust arveldamine ette, kauba üleandmisel või pärast kauba kättesaamist. Jpm.


Telema EDI moodul - elektroonne dokumendivahetus (saatelehed, arved, tellimused, vastuvõtukinnitused ja tagastusteated).

 

Dokumendihaldus - terviklik digitaalne süsteem dokumentide haldamiseks.

 


Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. oXBfKPhAdmjtH 6. jaanuar 2021
  SADZkKlfPIR
 2. IOMTrizoevgkaxD 6. jaanuar 2021
  FOQLbtNY
 3. nMUsrSldzLVtHgK 21. jaanuar 2021
  PiXYkvTruME
 4. QkYsIwtFMHNPp 21. jaanuar 2021
  cbVrtSYICpZ
 5. ypvlYECd 4. veebruar 2021
  heIlAmHsKdg
 6. VZiFeQOnBj 4. veebruar 2021
  sRNevVYo
 7. nGKHBAamoEfDVqpk 17. veebruar 2021
  xThlHUofYg
 8. mopjMQCErJfHiO 17. veebruar 2021
  lMypmOBK
 9. WKpvFehJRt 26. märts 2021
  JpYTljztOBPkVs
 10. vPEgWtoTiBSlymY 26. märts 2021
  hPFQwdVzgKj
 11. SBOLeTGmPZixzlcI 6. aprill 2021
  GnWQHsvtZSgrDVeX
 12. QJkswUTozDjr 6. aprill 2021
  OvehpJnHVlqXms
 13. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 14. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 15. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 16. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 17. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555

Viimati meie blogis

 1. Kuidas valida tootmistarkvara keskmise suurusega ettevõttele? 18

  Uued tootmistehnikad ja ärimudelid ning muutlikud turud seavad tootmisettevõtetele aina suuremaid nõudmisi, mille täitmine ja haldamine ilma hea tarkvarata muutub üha keerulisemaks.  

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  17. november 2021
 2. Andmeanalüüs ja Business Intelligence Odooga – reaalajas raportid ja ülevaated mõne klõpsuga 20

  Odoosse sisse ehitatud andmeanalüüsi ja Business Intelligence’i funktsionaalsuste abil saab mõne klikiga luua võtmenäitajaid koondavaid töölaudu ja reaalajalistel andmetel põhinevaid raporteid. Visualiseeritud andmed annavad kiire ülevaate, kuidas äril või osakonnal läheb. Samuti näitavad äriandmetel põhinevad diagrammid ja graafikud võimalusi kulude kokkuhoiuks, äri laiendamiseks, tõhusamaks turunduseks jne. Teisisõnu paremateks äriotsusteks, mis aitavad saavutada konkurentsieeliseid.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  25. oktoober 2021
 3. Miks keegi ei taha saada maailmas enim kasutatud äritarkvara Odoo arendajaks? 24

  Odoost on saanud  enim kasutatav äritarkvara maailmas, millel on 7 miljonit kasutajat. Paar kuud tagasi sai tarkvara arendavast Belgia ettevõttest ükssarvik. Ettevõtte väärtus kerkis €2 miljardile. Miks siis keegi ei taha saada Odoo arendajaks?

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  8. september 2021
 4. Timmitud tootmine ehk LEAN manufacturing Odooga 22

  LEAN Manufacturing ja LEAN Production põhimõtteid järgitakse tootmisettevõtetes üha enam. Timmitud ehk kulusäästlik tootmine võimaldab toota kaks kuni kolm korda väiksemate ressurssidega kui tavapärase tootmisviisi puhul. See tähendab, et vaja on kas vähem töötajaid, vähem seadmeid, vähem ruumi või vähem aega. Kuidas aitab ERP kulusäästlikult toota ja kuidas LEAN põhimõtteid Odoo abil rakendada? Selles artiklis anname põhjaliku ja visuaalse sissevaate Odoo võimalustesse. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  7. september 2021
 5. LEAN tootmine ja ERP – kuidas need kokku sobivad? 28

  Tööstus 4.0 on tark tehas, kus tootmisüksused ja logistikasüsteemid suhtlevad suures osas autonoomselt ehk ilma inimese sekkumiseta. Et sellist küpsusastet saavutada, ei piisa vaid tootmise robotiseerimisest ja automatiseerimisest. Maksimaalse efektiivsuse ja digitaliseerituse saavutamiseks tuleb timmida kogu tarneahelat ning lisaks tootmisele kaasata laod, müük, ost, planeerimine jne. Kuidas seda saavutada? 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  31. august 2021

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: