Kui Odoo on ERP #1 maailmas, siis miks ma ei ole sellest kunagi varem kuulnud?

Kui Odoo on ERP #1 maailmas, siis miks ma ei ole sellest kunagi varem kuulnud?

Üks populaarsemaid integreeritud majandustarkvaraga seotud otsinguid Google otsingumootoris on “ SAP vs Oracle vs Microsoft NAV“. Juba 10+ aastat on need kolm tarkvaratootjat olnud püsivalt ERPi pakkujate TOP 5 seas. Neid lihtsalt teatakse enim. 

Samal ajal aga on:

 • Odoo kasutajate arv kerkinud maailma suurimaks: 6,6 miljonit kasutajat
 • Odoo kiireimini kasvav ERP. Ettevõte kasvab 60% aastas


Odoo positsioneering ERPi turul

Eelmisel nädalal toimunud Odoo suurkonverentsil Odoo Experience tõi ettevõtte asutaja Fabian Pinckaers välja Odoo positsioneeringu lähtekohad.


 

Odoo ei soovi olla (mitte ainult) parem kui teised. Odoo soovib olla erinev.

Odoo investeering turundusse ja brändingusse on minimaalne. 

Ettevõte lähtub põhimõttest, et tark ostja hoolib sisust enam kui brändingust.

Odoo SA-s töötab tänase seisuga ca 1000 töötajat ja neist vaid ca 20 turundusosakonnas.

Kolm vaala, millesse Odoo enim investeerib, on: 

 1. Funktsionaalsused ja tehniline kvaliteet
 2. Kasutajamugavus
 3. Hinnastus

 Rohkem väärtust väiksema hinna eest

Muidugi pole emotsioonid ja brändi tuntus ostuotsuse puhul ebaolulised. Lojaalseid ja pimesi ostjaid jagub nii Androidile, Samsungile kui Apple-ile.  

ERP ei ole aga emotsiooniost ühegi ettevõtte jaoks. ERPi kasutuselevõtt on kaalutletud otsus ning nõuab  põhjalikku pühendumist erinevate lahenduste omadustele, eripäradele ning hinna ja väärtuse suhtele.


Nii Google otsingud kui turul toimuvad arengud näitavad, et üha enam ettevõtteid otsivad turult parima väärtusega ERPi, mida oleks mugav kasutada, mille hind oleks soodne ning millel oleks palju valmis arendatud funktsionaalsusi. 


Odoo ei ole enam ainult väikeste ettevõtete ERP

Kui varem positsioneeris Odoo end pigem väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete segmenti, siis nüüd näeb ettevõte, et toode on piisavalt võimas ning positsioon turul hea, et olla atraktiivne ka suurtele korporatsioonidele.

Kui paljud ERPid on läinud seda teed, et spetsialiseeruvad mõnele või mitmele vertikaalile nagu näiteks meditsiin, tootmine vms, siis Odoo ei panusta konkreetsetele vertikaalidele, vaid turu parimate moodulite loomisele ja edasiarendustele. 

Seda tehes suureneb ühelt poolt eristuvus konkurentidest ja teiselt poolt kasvab väärtus iga kliendi ja iga lõppkasutaja jaoks.


Mis on Odoo?

Odoo on ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) lahendus, kus on olemas kõik ettevõtte juhtimiseks ja tööprotsesside haldamiseks vajalik. Odoo on terviklik ERP, mis pakub finants-, tootmis-, lao- ja valdkonnahaldust, CRM-i, projekti- ja lepingute haldamist, turundus- ja veebilehe loomise tööriistu. 

Tegemist on modulaarse lahendusega, mis tähendab seda, et igale äri funktsioonile on oma rakendus. Nii saab alustav ettevõte alustada mõne rakendusega ja lisada äri kasvades tükke juurde.

Odoo eesmärk on olnud algusest peale olnud viia kasutatavus tasemele, kus kõik saavad süsteemiga hakkama ilma kuudepikkuse õppimiseta. Üldiselt pole ERP-süsteeme vaikimisi väga lihtne kasutada.

Odoo on avatud lähtekoodiga äritarkvara. See tähendab seda, et tarkvara kood on avalikult kättesaadav. Igaüks võib seda kasutada ja enda vajaduste järgi muuta ja täiendada.

Kuigi alustamine maksab, on hilisemad kulud Odooga madalamad kui Microsoft Dynamicsi, SAPi või Oracle puhul.
 • Odool on üle 6,6 miljoni kasutaja
 • Ettevõte kasvab aastas 60%
 • Saadaval on enam kui 7400 ametlikku rakendust 
 • Lisaks üle 26 000 partnerite ja kogukonna poolt loodud spetsiifilise rakenduse


Avatud Lahendused

Meie lähenemine on sarnane. Kuigi investeerime turundusse enam kui paljud teised Odoo partnerid, on meie panus näiteks Odoo Eesti paketi loomisse võrreldamatult suurem.

Enam kui vahutavale müügijutule tahame ka oma turunduses keskenduda kasutajate igakülgsele abistamisele ja õpetamisele.


Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. GmZvRjIilUT 7. detsember 2020
  zBhQPbUAveLlp
 2. OBJtnQcurzxGULYM 7. detsember 2020
  XGztnIifUu
 3. ZDrSOHfPLwUu 6. jaanuar 2021
  paWGkvtlRL
 4. dEjuyhwC 6. jaanuar 2021
  MKtVTgPdoCbZzlnw
 5. wDMBIGRqyo 21. jaanuar 2021
  mZDVKBsfGoS
 6. uxnMXLeIcpgP 21. jaanuar 2021
  VKneZNvA
 7. jObfsZdYS 4. veebruar 2021
  PNEioqbndBQWSe
 8. TKmvEYHkCXBLVNJ 4. veebruar 2021
  aQkvUuolNeWdqzDO

Viimati meie blogis

 1. Odoo multi-company: mitme ettevõtte juhtimine ühe äritarkvaraga 2

  Sul on mitu ettevõtet? Või on sinu ettevõttel välisesindused, mitu asukohta, mitu poodi, mitu alabrändi, mitu ärisuunda? Erinevates riikides on erinevad maksud, erinevat tüüpi lepingud, võib-olla ka erinevad tooted, hinnad jne. Odoo pakub arvukalt võimalusi mitme ettevõtte juhtimiseks ühes ERP-süsteemis ja protsesside automatiseerimiseks üksikute ettevõtete vahel.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  16. veebruar 2021
 2. Ostu- ja hankeprotsess Odoos 4

  Ostmine on paljude ärimudelite kõige probleemsem etapp või nõrgem lüli, olgu tegemist siis kaupade, töö või teenuste sisseostuga. Klassikaline väljakutse seisneb selles, et tuleb minimeerida kaupade ja materjalide ladustamiskulud, ja tagada ettevõtte likviidsus, kuid samal ajal tagada toodete ja materjalide kättesaadavus, et ei tekiks viivitusi tootmises või tarnimises.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  26. jaanuar 2021
 3. Avatud Lahendused tunnistati Odoo Kuldpartneriks 8

  Avatud Lahendused on Odoo Kuldpartner!

  Aitäh partneritele ja meie ambitsioonikatele klientidele. Meil on võimalik areneda ainult tänu teie usaldusele ja nõudlikkusele. Kuldpartneri staatus näitab seda, et meie oskused ja kogemused on väga kõrgel tasemel, et rakendada Odood parimal ja kuluefektiivseimal viisil mistahes ärivajadustele. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  9. detsember 2020
 4. Avalahi 2020 – „Kasvame küll, aga endiselt naudime töötamist väikses efektiivses keskkonnas“ 6

  Millega 2020 Avalahis meelde jääb? Kuidas kirjeldaksid Avatud Lahenduste meeskonda? Millised on Avalahi tööpõhimõtted ja ettevõtte kultuur? Mida toob uus 2021? Aasta võtab kokku Avatud Lahenduste tegevjuht Egon Raamat. 

  Tiina Nuum

  Tiina Nuum

  7. detsember 2020
 5. Mida see tähendab, et Odoo on moodulipõhine? 8

  Osad väiksemad ja keskmise suurusega ettevõtted arvavad, et integreeritud äritarkvara on mõeldud ainult suurtele, et see on keeruline ja kallis ning seda pole mõtet kasutada väikeses firmas. Samas hindavad väikesed ettevõtted tihti oma vajadusi ja ka kulutusi tegelikust väiksemaks. Samuti ei teata, et näiteks Odoo puhul on võimalik alustada tarkvara kasutamist ühest-kahest-kolmest moodulist ning aja jooksul ja ettevõtte kasvades vajalikke mooduleid ja funktsioone hõlpsalt juurde lisada. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  19. november 2020

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: