Kui Odoo on ERP #1 maailmas, siis miks ma ei ole sellest kunagi varem kuulnud?

Kui Odoo on ERP #1 maailmas, siis miks ma ei ole sellest kunagi varem kuulnud?

Üks populaarsemaid integreeritud majandustarkvaraga seotud otsinguid Google otsingumootoris on “ SAP vs Oracle vs Microsoft NAV“. Juba 10+ aastat on need kolm tarkvaratootjat olnud püsivalt ERPi pakkujate TOP 5 seas. Neid lihtsalt teatakse enim. 

Samal ajal aga on:

 • Odoo kasutajate arv kerkinud maailma suurimaks: 6,6 miljonit kasutajat
 • Odoo kiireimini kasvav ERP. Ettevõte kasvab 60% aastas


Odoo positsioneering ERPi turul

Eelmisel nädalal toimunud Odoo suurkonverentsil Odoo Experience tõi ettevõtte asutaja Fabian Pinckaers välja Odoo positsioneeringu lähtekohad.


 

Odoo ei soovi olla (mitte ainult) parem kui teised. Odoo soovib olla erinev.

Odoo investeering turundusse ja brändingusse on minimaalne. 

Ettevõte lähtub põhimõttest, et tark ostja hoolib sisust enam kui brändingust.

Odoo SA-s töötab tänase seisuga ca 1000 töötajat ja neist vaid ca 20 turundusosakonnas.

Kolm vaala, millesse Odoo enim investeerib, on: 

 1. Funktsionaalsused ja tehniline kvaliteet
 2. Kasutajamugavus
 3. Hinnastus

 Rohkem väärtust väiksema hinna eest

Muidugi pole emotsioonid ja brändi tuntus ostuotsuse puhul ebaolulised. Lojaalseid ja pimesi ostjaid jagub nii Androidile, Samsungile kui Apple-ile.  

ERP ei ole aga emotsiooniost ühegi ettevõtte jaoks. ERPi kasutuselevõtt on kaalutletud otsus ning nõuab  põhjalikku pühendumist erinevate lahenduste omadustele, eripäradele ning hinna ja väärtuse suhtele.


Nii Google otsingud kui turul toimuvad arengud näitavad, et üha enam ettevõtteid otsivad turult parima väärtusega ERPi, mida oleks mugav kasutada, mille hind oleks soodne ning millel oleks palju valmis arendatud funktsionaalsusi. 


Odoo ei ole enam ainult väikeste ettevõtete ERP

Kui varem positsioneeris Odoo end pigem väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete segmenti, siis nüüd näeb ettevõte, et toode on piisavalt võimas ning positsioon turul hea, et olla atraktiivne ka suurtele korporatsioonidele.

Kui paljud ERPid on läinud seda teed, et spetsialiseeruvad mõnele või mitmele vertikaalile nagu näiteks meditsiin, tootmine vms, siis Odoo ei panusta konkreetsetele vertikaalidele, vaid turu parimate moodulite loomisele ja edasiarendustele. 

Seda tehes suureneb ühelt poolt eristuvus konkurentidest ja teiselt poolt kasvab väärtus iga kliendi ja iga lõppkasutaja jaoks.


Mis on Odoo?

Odoo on ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) lahendus, kus on olemas kõik ettevõtte juhtimiseks ja tööprotsesside haldamiseks vajalik. Odoo on terviklik ERP, mis pakub finants-, tootmis-, lao- ja valdkonnahaldust, CRM-i, projekti- ja lepingute haldamist, turundus- ja veebilehe loomise tööriistu. 

Tegemist on modulaarse lahendusega, mis tähendab seda, et igale äri funktsioonile on oma rakendus. Nii saab alustav ettevõte alustada mõne rakendusega ja lisada äri kasvades tükke juurde.

Odoo eesmärk on olnud algusest peale olnud viia kasutatavus tasemele, kus kõik saavad süsteemiga hakkama ilma kuudepikkuse õppimiseta. Üldiselt pole ERP-süsteeme vaikimisi väga lihtne kasutada.

Odoo on avatud lähtekoodiga äritarkvara. See tähendab seda, et tarkvara kood on avalikult kättesaadav. Igaüks võib seda kasutada ja enda vajaduste järgi muuta ja täiendada.

Kuigi alustamine maksab, on hilisemad kulud Odooga madalamad kui Microsoft Dynamicsi, SAPi või Oracle puhul.
 • Odool on üle 6,6 miljoni kasutaja
 • Ettevõte kasvab aastas 60%
 • Saadaval on enam kui 7400 ametlikku rakendust 
 • Lisaks üle 26 000 partnerite ja kogukonna poolt loodud spetsiifilise rakenduse


Avatud Lahendused

Meie lähenemine on sarnane. Kuigi investeerime turundusse enam kui paljud teised Odoo partnerid, on meie panus näiteks Odoo Eesti paketi loomisse võrreldamatult suurem.

Enam kui vahutavale müügijutule tahame ka oma turunduses keskenduda kasutajate igakülgsele abistamisele ja õpetamisele.


Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. GmZvRjIilUT 7. detsember 2020
  zBhQPbUAveLlp
 2. OBJtnQcurzxGULYM 7. detsember 2020
  XGztnIifUu
 3. ZDrSOHfPLwUu 6. jaanuar 2021
  paWGkvtlRL
 4. dEjuyhwC 6. jaanuar 2021
  MKtVTgPdoCbZzlnw
 5. wDMBIGRqyo 21. jaanuar 2021
  mZDVKBsfGoS
 6. uxnMXLeIcpgP 21. jaanuar 2021
  VKneZNvA
 7. jObfsZdYS 4. veebruar 2021
  PNEioqbndBQWSe
 8. TKmvEYHkCXBLVNJ 4. veebruar 2021
  aQkvUuolNeWdqzDO
 9. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 10. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 11. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 12. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 13. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555

Viimati meie blogis

 1. Kuidas valida tootmistarkvara keskmise suurusega ettevõttele? 18

  Uued tootmistehnikad ja ärimudelid ning muutlikud turud seavad tootmisettevõtetele aina suuremaid nõudmisi, mille täitmine ja haldamine ilma hea tarkvarata muutub üha keerulisemaks.  

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  17. november 2021
 2. Andmeanalüüs ja Business Intelligence Odooga – reaalajas raportid ja ülevaated mõne klõpsuga 20

  Odoosse sisse ehitatud andmeanalüüsi ja Business Intelligence’i funktsionaalsuste abil saab mõne klikiga luua võtmenäitajaid koondavaid töölaudu ja reaalajalistel andmetel põhinevaid raporteid. Visualiseeritud andmed annavad kiire ülevaate, kuidas äril või osakonnal läheb. Samuti näitavad äriandmetel põhinevad diagrammid ja graafikud võimalusi kulude kokkuhoiuks, äri laiendamiseks, tõhusamaks turunduseks jne. Teisisõnu paremateks äriotsusteks, mis aitavad saavutada konkurentsieeliseid.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  25. oktoober 2021
 3. Miks keegi ei taha saada maailmas enim kasutatud äritarkvara Odoo arendajaks? 24

  Odoost on saanud  enim kasutatav äritarkvara maailmas, millel on 7 miljonit kasutajat. Paar kuud tagasi sai tarkvara arendavast Belgia ettevõttest ükssarvik. Ettevõtte väärtus kerkis €2 miljardile. Miks siis keegi ei taha saada Odoo arendajaks?

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  8. september 2021
 4. Timmitud tootmine ehk LEAN manufacturing Odooga 22

  LEAN Manufacturing ja LEAN Production põhimõtteid järgitakse tootmisettevõtetes üha enam. Timmitud ehk kulusäästlik tootmine võimaldab toota kaks kuni kolm korda väiksemate ressurssidega kui tavapärase tootmisviisi puhul. See tähendab, et vaja on kas vähem töötajaid, vähem seadmeid, vähem ruumi või vähem aega. Kuidas aitab ERP kulusäästlikult toota ja kuidas LEAN põhimõtteid Odoo abil rakendada? Selles artiklis anname põhjaliku ja visuaalse sissevaate Odoo võimalustesse. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  7. september 2021
 5. LEAN tootmine ja ERP – kuidas need kokku sobivad? 28

  Tööstus 4.0 on tark tehas, kus tootmisüksused ja logistikasüsteemid suhtlevad suures osas autonoomselt ehk ilma inimese sekkumiseta. Et sellist küpsusastet saavutada, ei piisa vaid tootmise robotiseerimisest ja automatiseerimisest. Maksimaalse efektiivsuse ja digitaliseerituse saavutamiseks tuleb timmida kogu tarneahelat ning lisaks tootmisele kaasata laod, müük, ost, planeerimine jne. Kuidas seda saavutada? 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  31. august 2021

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: