Avalahi 2020 – „Kasvame küll, aga endiselt naudime töötamist väikses efektiivses keskkonnas“

Avalahi 2020 – „Kasvame küll, aga endiselt naudime töötamist väikses efektiivses keskkonnas“

Millega 2020 Avalahis meelde jääb? Kuidas kirjeldaksid Avatud Lahenduste meeskonda? Millised on Avalahi tööpõhimõtted ja ettevõtte kultuur? Mida toob uus 2021? Aasta võtab kokku Avatud Lahenduste tegevjuht Egon Raamat. 

Millega 2020 Avalahis meelde jääb? 

Kõige värskem uuendus on uus Tartu kontor vaatega Raekoja platsile. Oleme sellega väga rahul. Lisaks heale asukohale on uues kontoris piisavalt koosolekuruume, vaiksemaid tööalasid ning ruumikas suure köögiga puhkeala. 


Sel aastal hakkasime osalema ka riigihangetel ning tegema rohkem avaliku sektori projekte. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi Teabevärava projekt on lõpusirgel. 

Odoo puhul muutsime juurutamisprotsessi efektiivsemaks ja läbipaistvamaks. Oluliselt parandasime klienditoe- ja hooldusteenuste kättesaadavust ja hinnastusmudeleid. Omandasime viimased Odoo sertifikaadid.

Odoo enda kasv ja tarkvara ja uute võimaluste nimekiri on muljetavaldavad. "On-premise" pakkumisega on Odoo kõige enam installitud majandustarkvara maailmas, millel on juba üle 5,7 miljoni kasutaja kogu maailmas. Nende seas on nii ühe kasutajaga idufirmasid kui ka 300 000+ kasutajaga suurettevõtteid. 


Odoo Eesti paketi oleme jõudnud suures mahus versioon 14-le üle viia, jaanuaris lõpetame veel palkade osa. 2021 on plaanis ära teha e-arveldaja liidestus, et ühe kandega tekiks automaatselt ka seotud kanded. Ja muidugi palju muud.  

Meeskonnaga liitus kolm arendajat ja kaks inimest helpdesk-i ning üks juurutaja. 

Toimus ka mitu meeleolukat meeskonnaüritust. Panime end proovile vibulaskmises, tegime väikse merematka kanuude ja süstadega ning plaanime uuel aastal ka talvist üritust vabas õhus.


 

Millega Avatud Lahendustes tegeletakse?

Meil on ettevõttes kaks suunda. Esiteks oleme Eesti suurim Odoo partner ja teenusepakkuja. Keskendume litsentsimüügile, Odoo juurutamisele ja rätseplahendustele keskmise suurusega ettevõtetes. Täna on enamik kliente tootmis-, kaubandus- ja teenindussektorist. Ise valisime Odoo kaheksa aastat tagasi ja oleme tänase päevani mitte ainult truuks jäänud, vaid meist on saanud tõelised Odoo fännid.  

Teiseks pakume tarkvara erilahendusi nii ettevõtetele kui avalikule sektorile. Ühe tugevusena võib välja tuua meie pikaajalised kogemused pärandsüsteemidega. Uuel aastal on ka nendest projektidest plaanis pikemalt rääkida.

 

Milline on Avatud Lahenduste meeskond? 

Meie meeskond jaguneb Tallinna ja Tartu kontori vahel. Arendajad on enamik full-stack ning peamiselt Odoo, Pythoni, Java, JavaScripti ja andmebaaside spetsialistid. Meie Odoo juurutajate seas on nii tugeva raamatupidamise-, finantsarvestuse-, turunduse ja müügi kui ka tehnilise taustaga spetsialiste.

 

Millised on Avalahi tööpõhimõtted? 

Me lähtume sellest, et kõigil klientidel on vaja tarkvara - ja mitte koodiridu. Teeme oma tööd agiilselt ning oleme paindlikud. Mõtleme kaasa ning pakume ideid, et leida parim võimalik lahendus. 

Kasutame kliendiportaali, kuhu saab klient igal ajahetkel sisse logida ning näha, mis seisus tema tööd on: hindamisel, kinnitamisel, ootel, arenduses, testimises jne. See keskkond teeb kõigi jaoks koostöö palju sujuvamaks.

Veel üks põhimõte, mida järgime, on see, et lihtsaid asju keeruliseks teha pole vaja.


 

Milline on ettevõtte kultuur?

Meil on väike spetsialistide tiim, või tiimid. Hierarhia puudub ning vastutust on kõigil. 

Juhtimisest ja otsustamisest rääkides lähtume arusaamast, et parim idee las võidab. Kõigil on võimalus ka teenuste, ettevõtte arendamise ning meeskonnaürituste teemal kaasa mõelda ja tegutseda.


Kuidas lähete vastu uuele, 2021. aastale? 

2020 on on olnud ootamatusi täis aasta. See on sundinud ettevõtteid ja asutusi senisest aktiivsemalt otsima võimalusi, kuidas korraldada asju varasemast nutikamalt ja efektiivsemalt. Kuna infotehnoloogia on üks peamisi valdkondi, millele protsesside optimeerimisel panustatakse, siis meil töö otsa ei lõpe ja usutavasti kasvame ka uuel aastal. Kasvust hoolimata naudime endiselt töötamist väikses efektiivses keskkonnas ja kes soovib meiega liituda kas Tartus või Tallinnas, siis tasub meie töökuulutustel silma peal hoida või ise ühendust võtta! 

Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. ivJBhrRTSc 21. jaanuar 2021
  ZrnqxHEfNwXTKBo
 2. nUrpkCTEgXyi 21. jaanuar 2021
  FxOQtrjgdqNE
 3. zhGuPHykXbp 4. veebruar 2021
  bWIKThUxZzSkDjqG
 4. jlTrmNDaK 4. veebruar 2021
  pxdyAqCBcoLlMWi
 5. euBIgHSULQchXmAr 17. veebruar 2021
  cGwjIUClOFegi
 6. bcsJqSGmUzyLHw 17. veebruar 2021
  sFUIKfrTcPR
 7. cuADLGQrOZvhSRKF 26. märts 2021
  LeOodEpDCPaYbJgh
 8. KGlXoueAwJTOIm 26. märts 2021
  QWgmjOCEhy
 9. RoZKOErdjt 6. aprill 2021
  XvPQRtGnfso
 10. WRowCbjFZ 6. aprill 2021
  dpjmQabkgzL
 11. dEnfJAHaOPeV 2. mai 2021
  yMALqQoxJTavHI
 12. VnPMzpGRjOI 2. mai 2021
  pnTrHZJfxAFXS
 13. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 14. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 15. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 16. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 17. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 18. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 19. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 20. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 21. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555
 22. sample@email.tst 22. detsember 2021
  555

Viimati meie blogis

 1. Kuidas valida tootmistarkvara keskmise suurusega ettevõttele? 18

  Uued tootmistehnikad ja ärimudelid ning muutlikud turud seavad tootmisettevõtetele aina suuremaid nõudmisi, mille täitmine ja haldamine ilma hea tarkvarata muutub üha keerulisemaks.  

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  17. november 2021
 2. Andmeanalüüs ja Business Intelligence Odooga – reaalajas raportid ja ülevaated mõne klõpsuga 20

  Odoosse sisse ehitatud andmeanalüüsi ja Business Intelligence’i funktsionaalsuste abil saab mõne klikiga luua võtmenäitajaid koondavaid töölaudu ja reaalajalistel andmetel põhinevaid raporteid. Visualiseeritud andmed annavad kiire ülevaate, kuidas äril või osakonnal läheb. Samuti näitavad äriandmetel põhinevad diagrammid ja graafikud võimalusi kulude kokkuhoiuks, äri laiendamiseks, tõhusamaks turunduseks jne. Teisisõnu paremateks äriotsusteks, mis aitavad saavutada konkurentsieeliseid.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  25. oktoober 2021
 3. Miks keegi ei taha saada maailmas enim kasutatud äritarkvara Odoo arendajaks? 24

  Odoost on saanud  enim kasutatav äritarkvara maailmas, millel on 7 miljonit kasutajat. Paar kuud tagasi sai tarkvara arendavast Belgia ettevõttest ükssarvik. Ettevõtte väärtus kerkis €2 miljardile. Miks siis keegi ei taha saada Odoo arendajaks?

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  8. september 2021
 4. Timmitud tootmine ehk LEAN manufacturing Odooga 22

  LEAN Manufacturing ja LEAN Production põhimõtteid järgitakse tootmisettevõtetes üha enam. Timmitud ehk kulusäästlik tootmine võimaldab toota kaks kuni kolm korda väiksemate ressurssidega kui tavapärase tootmisviisi puhul. See tähendab, et vaja on kas vähem töötajaid, vähem seadmeid, vähem ruumi või vähem aega. Kuidas aitab ERP kulusäästlikult toota ja kuidas LEAN põhimõtteid Odoo abil rakendada? Selles artiklis anname põhjaliku ja visuaalse sissevaate Odoo võimalustesse. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  7. september 2021
 5. LEAN tootmine ja ERP – kuidas need kokku sobivad? 28

  Tööstus 4.0 on tark tehas, kus tootmisüksused ja logistikasüsteemid suhtlevad suures osas autonoomselt ehk ilma inimese sekkumiseta. Et sellist küpsusastet saavutada, ei piisa vaid tootmise robotiseerimisest ja automatiseerimisest. Maksimaalse efektiivsuse ja digitaliseerituse saavutamiseks tuleb timmida kogu tarneahelat ning lisaks tootmisele kaasata laod, müük, ost, planeerimine jne. Kuidas seda saavutada? 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  31. august 2021

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: