Avalahi 2020 – „Kasvame küll, aga endiselt naudime töötamist väikses efektiivses keskkonnas“

Avalahi 2020 – „Kasvame küll, aga endiselt naudime töötamist väikses efektiivses keskkonnas“

Millega 2020 Avalahis meelde jääb? Kuidas kirjeldaksid Avatud Lahenduste meeskonda? Millised on Avalahi tööpõhimõtted ja ettevõtte kultuur? Mida toob uus 2021? Aasta võtab kokku Avatud Lahenduste tegevjuht Egon Raamat. 

Millega 2020 Avalahis meelde jääb? 

Kõige värskem uuendus on uus Tartu kontor vaatega Raekoja platsile. Oleme sellega väga rahul. Lisaks heale asukohale on uues kontoris piisavalt koosolekuruume, vaiksemaid tööalasid ning ruumikas suure köögiga puhkeala. 


Sel aastal hakkasime osalema ka riigihangetel ning tegema rohkem avaliku sektori projekte. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi Teabevärava projekt on lõpusirgel. 

Odoo puhul muutsime juurutamisprotsessi efektiivsemaks ja läbipaistvamaks. Oluliselt parandasime klienditoe- ja hooldusteenuste kättesaadavust ja hinnastusmudeleid. Omandasime viimased Odoo sertifikaadid.

Odoo enda kasv ja tarkvara ja uute võimaluste nimekiri on muljetavaldavad. "On-premise" pakkumisega on Odoo kõige enam installitud majandustarkvara maailmas, millel on juba üle 5,7 miljoni kasutaja kogu maailmas. Nende seas on nii ühe kasutajaga idufirmasid kui ka 300 000+ kasutajaga suurettevõtteid. 


Odoo Eesti paketi oleme jõudnud suures mahus versioon 14-le üle viia, jaanuaris lõpetame veel palkade osa. 2021 on plaanis ära teha e-arveldaja liidestus, et ühe kandega tekiks automaatselt ka seotud kanded. Ja muidugi palju muud.  

Meeskonnaga liitus kolm arendajat ja kaks inimest helpdesk-i ning üks juurutaja. 

Toimus ka mitu meeleolukat meeskonnaüritust. Panime end proovile vibulaskmises, tegime väikse merematka kanuude ja süstadega ning plaanime uuel aastal ka talvist üritust vabas õhus.


 

Millega Avatud Lahendustes tegeletakse?

Meil on ettevõttes kaks suunda. Esiteks oleme Eesti suurim Odoo partner ja teenusepakkuja. Keskendume litsentsimüügile, Odoo juurutamisele ja rätseplahendustele keskmise suurusega ettevõtetes. Täna on enamik kliente tootmis-, kaubandus- ja teenindussektorist. Ise valisime Odoo kaheksa aastat tagasi ja oleme tänase päevani mitte ainult truuks jäänud, vaid meist on saanud tõelised Odoo fännid.  

Teiseks pakume tarkvara erilahendusi nii ettevõtetele kui avalikule sektorile. Ühe tugevusena võib välja tuua meie pikaajalised kogemused pärandsüsteemidega. Uuel aastal on ka nendest projektidest plaanis pikemalt rääkida.

 

Milline on Avatud Lahenduste meeskond? 

Meie meeskond jaguneb Tallinna ja Tartu kontori vahel. Arendajad on enamik full-stack ning peamiselt Odoo, Pythoni, Java, JavaScripti ja andmebaaside spetsialistid. Meie Odoo juurutajate seas on nii tugeva raamatupidamise-, finantsarvestuse-, turunduse ja müügi kui ka tehnilise taustaga spetsialiste.

 

Millised on Avalahi tööpõhimõtted? 

Me lähtume sellest, et kõigil klientidel on vaja tarkvara - ja mitte koodiridu. Teeme oma tööd agiilselt ning oleme paindlikud. Mõtleme kaasa ning pakume ideid, et leida parim võimalik lahendus. 

Kasutame kliendiportaali, kuhu saab klient igal ajahetkel sisse logida ning näha, mis seisus tema tööd on: hindamisel, kinnitamisel, ootel, arenduses, testimises jne. See keskkond teeb kõigi jaoks koostöö palju sujuvamaks.

Veel üks põhimõte, mida järgime, on see, et lihtsaid asju keeruliseks teha pole vaja.


 

Milline on ettevõtte kultuur?

Meil on väike spetsialistide tiim, või tiimid. Hierarhia puudub ning vastutust on kõigil. 

Juhtimisest ja otsustamisest rääkides lähtume arusaamast, et parim idee las võidab. Kõigil on võimalus ka teenuste, ettevõtte arendamise ning meeskonnaürituste teemal kaasa mõelda ja tegutseda.


Kuidas lähete vastu uuele, 2021. aastale? 

2020 on on olnud ootamatusi täis aasta. See on sundinud ettevõtteid ja asutusi senisest aktiivsemalt otsima võimalusi, kuidas korraldada asju varasemast nutikamalt ja efektiivsemalt. Kuna infotehnoloogia on üks peamisi valdkondi, millele protsesside optimeerimisel panustatakse, siis meil töö otsa ei lõpe ja usutavasti kasvame ka uuel aastal. Kasvust hoolimata naudime endiselt töötamist väikses efektiivses keskkonnas ja kes soovib meiega liituda kas Tartus või Tallinnas, siis tasub meie töökuulutustel silma peal hoida või ise ühendust võtta! 

Kirjuta kommentaar

Email again:
 1. ivJBhrRTSc 21. jaanuar 2021
  ZrnqxHEfNwXTKBo
 2. nUrpkCTEgXyi 21. jaanuar 2021
  FxOQtrjgdqNE
 3. zhGuPHykXbp 4. veebruar 2021
  bWIKThUxZzSkDjqG
 4. jlTrmNDaK 4. veebruar 2021
  pxdyAqCBcoLlMWi
 5. euBIgHSULQchXmAr 17. veebruar 2021
  cGwjIUClOFegi
 6. bcsJqSGmUzyLHw 17. veebruar 2021
  sFUIKfrTcPR
 7. cuADLGQrOZvhSRKF 26. märts 2021
  LeOodEpDCPaYbJgh
 8. KGlXoueAwJTOIm 26. märts 2021
  QWgmjOCEhy
 9. RoZKOErdjt 6. aprill 2021
  XvPQRtGnfso
 10. WRowCbjFZ 6. aprill 2021
  dpjmQabkgzL
 11. dEnfJAHaOPeV 2. mai 2021
  yMALqQoxJTavHI
 12. VnPMzpGRjOI 2. mai 2021
  pnTrHZJfxAFXS

Viimati meie blogis

 1. Mis on GAP analüüs?

  ERPi juurutamine nõuab korralikku planeerimist. Et ERP saaks rakendatud vastavalt ärinõuetele ja ettevõtte protsessidele, algab iga meie juurutus- ja arendusprojekt GAP analüüsiga. Kuna Odoo on avatud lähtekoodiga tarkvara, saab seda nii tänu süsteemi sisse ehitatud paindlikkusele kui ka lisa-arendustega kohandada ja täiustada.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  14. juuni 2021
 2. Odoo POS - terviklik kassasüsteem 2

  Odoo POS ehk Point of Sales on kassasüsteemi terviklahendus igas suuruses ettevõtetele. Lisaks jae- ja hulgikaubandusele kasutatakse tarkvara ka näiteks restoranides ja kohvikutes, spaades, salongides, apteekides, spordiklubides, kliinikutes, autopesulates jms. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  17. mai 2021
 3. Personalijuhtimine, palgaarvestus & värbamine Odooga 4

  Inimesed on iga ettevõtte suurim vara ja personalijuhtimine üha olulisem strateegiline funktsioon konkurentsieelise saavutamisel. Tööjõudu tuleb värvata, koolitada, juhtida. Need on kõik pikaajalised ja infomahukad tegevused. Ettevõtted kasutavad Odoo personalitarkvara töötajate andmete salvestamiseks, alluvus-suhete haldamiseks, palgaarvestuseks, hüvitiste ja kulutuste haldamiseks ja muidugi värbamisprotsessides. Kui sinu ettevõttel on personali haldamisega seotud väljakutse, siis Odool on ilmselt olemas funktsionaalsus selle lahendamiseks või tõhustamiseks. 

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  13. aprill 2021
 4. Odoos on nüüd läbi Open Banking API „otseühendus“ kõikide suuremate Eesti pankadega 4

  Uue EL makseteenuste direktiiviga avati 2019. septembris Euroopa Liidu makseteenuste turg. Avatud panganduse eesmärk on avardada nii era- kui ka äriklientide võimalusi.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  6. aprill 2021
 5. Finantsarvestuse ja -analüüsi võimalused Odoos  7

  Ükskõik, kas teete raamatupidamist ise või ostate sisse. Odoo pakub väga laialdasi finantsarvestuse võimalusi.

  Egon Raamat

  Egon Raamat

  15. märts 2021

Saada kiri

Vastame kirjale 24h jooksul
Email again: